Cestování

Zapomeňte na kavárny, udělejte si s kamarádkami piknik v parku

Sbírání kytiček

Letní pohodu si můžete navodit i uprostřed pracovního týdne v hektické metropoli. Vyrazte s kamarádkami místo do kavárny na piknik do některého z pražských parků. Jedna z vás se postará o pití, druhá například o salát, třetí vezme dezert a všechny se sejdete na domluveném místě díky aplikaci 2GIS.

Nejčastějším přídomkem Prahy je stověžatá. Vedle věží v ní ovšem najdete minimálně stejný počet parků, které jsou stinným a klidným útočištěm před městským shonem. Do nejbližšího parku ve svém okolí můžete snadno vyrazit pomocí informačního systému Prahy s 3D mapou s názvem 2GIS.

Tohoto užitečného rádce a průvodce můžete používat online na webových stránkách www.2gis.cz. Ještě větší službu však odvede jako mobilní aplikace, kterou si zdarma stáhnete do svého chytrého telefonu nebo tabletu. 2GIS tak budete mít při sobě doslova na každém kroku. Aplikace funguje dokonce i bez připojení k wi-fi nebo mobilního signálu.

2GIS mapa Stromovky

 

S 2GIS se v parku neztratíte

Informační systém 2GIS využijete při plánování, do jakého parku vyrazit, při cestě na místo a v mnoha případech i při hledání ideálního travnatého paloučku, kde rozložit své piknikové tábořiště. Obsahuje totiž fulltextové vyhledávání, plánovač trasy pro cestu pěšky, autem i MHD a podrobnou 3D mapu včetně pěších cestiček, oplocení apod.

S kým nejraději chodíte na nákupy? S 2GIS

Když během piknikování zjistíte, že jste zapomněli například šlehačku na dezert, nebo vám dojde džus na míchané nápoje, pomůže vám opět 2GIS. Stačí zadat do vyhledavače slovo potraviny a najdete tu nejbližší záchranu. Větší obchodní centra mají dokonce v 2GIS vlastní plány budov. Kromě vstupů do centra tak ihned budete znát i rozmístění obchodů, služeb, eskalátorů, výtahů či WC. Takže proč po pikniku nevyrazit s kamarádkami ještě na lov módních kousků ve výprodejích? Otevírací dobu obchodů a další doplňující informace naleznete samozřejmě v aplikaci 2GIS.

Aplikace 2GIS je zdarma ke stažení přes App Store, Google play, BlackBerry World nebo Windows. Všechny funkce a mapy fungují i v offline režimu. Vyhledávat můžete také online přes webové stránky www.2gis.cz.
 

5 tipů na parky v centru Prahy

  • Riegrovy sady
  • Vrch Vítkov
  • Letenské sady
  • Petřín
  • Folimanka 

 

Komerční prezentace
Foto: freeimages.com, 2GIS
5. 8. 2015

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků