Domácnost

Zdravé lůžkoviny a jak o ně pečovat

Sbírání kytiček

Aby se nám dobře spalo, potřebujeme v neposlední řadě kvalitní lůžkoviny. Polštáře a přikrývky si můžete vybrat přírodní plněné peřím, ale také třeba vlněným rounem nebo moderním dutým vláknem. Ať zvolíte to či ono, rozhoduje kvalita a tedy i vyšší cena.

Moderní řešení pro každou domácnost 

U přikrývek a polštářů z dutého vlákna záleží nejen na kvalitě a zpracování náplně, ale také na povrchové látce, abyste s užíváním lůžkovin byli dlouhodobě spokojeni. Látka musí být pevná a hustá aby do ní neměl šanci proniknout prach a částečky kůže, tedy aby se náplň uvnitř nestala rájem roztočů. Když je tato látka kvalitní, duté vlákno samo o sobě je materiálem, který ve většině případů alergie nezpůsobuje, za ty mohou právě roztoči. 

Můžete pořídit duté vlákno letní i zimní, tedy teplejší i méně hřejivé. Polštáře s dutým vláknem můžete mít víc nebo míň nastlané, jejich náplně už v současné době bývají velmi poddajné, téměř srovnatelné s prachovým peřím a vytvarují se tak dobře pod hlavou. 


 TIP: Můžete si také pořídit polštář z líné pěny, který se hlavě přizpůsobí dokonale a poskytne zdravou oporu jak hlavě, tak krční páteři. 

Přikrývka z dutého vlákna premium

Mějte lůžkoviny stále jako nové 

Dutá vlákna jsou různá, při jejich pořizování bystě měli vybírat solidního renomovaného výrobce, který údaje o možnosti čištění a praní udává spolehlivě. Duté vlákno se snadno pere a lehké deky se vejdou i do domácí automatické pračky. Pozor, sušičku v tomto případě nepoužíváme, příliš horký vzduch dutému vláknu nesvědčí. Vyprat polštář je možné v pračce, když do ní přidáte míčky na rozbouchávání jemné náplně během praní. Dobře povlečené přikrývky ovšem nemusíte čistit tak často.


Připravila: Katka

Foto: Matějovský povlečení

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků