Děti

Zdraví a pohoda našich dětí

Sbírání kytiček

Všichni rodiče chtějí pro své potomky jen to nejlepší. Proto se snažíme dopřát jim vše potřebné, a ještě i něco navíc.

Určitě s námi budete souhlasit, že nejvíce rodiče trápí, když jsou jejich děti nemocné. Přitom řada zdravotních problémů není nijak výjimečný, mnohé ratolesti od útlého věku postihují alergie nebo například intolerance laktózy.

Když chybí laktáza

Zmiňovanou intoleranci laktózy způsobuje nedostatek enzymu laktáza v organismu. Prakticky to znamená, že organismus nedokáže produkovat potřebný enzym, který rozkládá mléčný cukr neboli laktázu ve střevech. Díky tomu potomka můžou trápit bolesti bříška, plynatost a další nepříjemné pocity. Proto je třeba upravit jeho jídelníček a také to, co mu chybí, doplnit. Pomoc třeba nabízí laktáza ve formě kapek, která dokáže dětskému zažívání výrazně ulevit.

Hračky po zdravý vývoj

Nenajdeme snad dítko, které by si nechtělo hrát. Tak toho využijte a zejména těm nejmenším pořiďte hračky, které podporují jejich správný vývoj, motoriku i fantazii. Šikovné jsou například dřevěné stavebnice, ovšem z tohoto přírodního materiálu se vyrábí celá škála pěkných a užitečných hraček, včetně autíček, letadel, maňásků a podobně. A proč tolik podporujeme právě dřevěné hračky? Jde o přírodní materiál, který navíc dlouho vydrží. A mezi námi, kdo si hraje, nezlobí, ani nemá chuť vysedávat u počítače.

Pokoj zařizujte i podle věku

Až syn nebo dcera povyrostou, už jim v pokojíčku nebude stačit jen koutek na hraní a veselé barvy všude kolem. Každé větší dítě, a zejména pak teenageři, vyhledávají i ve svém pokoji kousek soukromí. Proto kromě nezbytné postele a nábytku, včetně psacího stolu, myslete také na další vybavení. Velmi oblíbené jsou například sedací vaky pro děti. Ty díky své extrémní pohodlnosti nabídnou skvělou alternativu k židlím nebo křeslům, a navíc jsou docela zábavné, protože se snadno vytvarují. Tak proč je nevyzkoušet?

Připravila: redakce
Foto: iStock
24. 4. 2014

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků