Zdraví

Zhubněte pomocí akupunktury

Sbírání kytiček

Trápí vás obezita nebo jen lehká nadváha a nemáte dostatek času na cvičení a pravidelnou dietu? Pomoci vám může akupunktura. Nejúčinnější je pak kombinace více metod.

Obezita je častým problémem, na který akupunkturu už 25 let používám. Musíme rozlišovat mezi pacienty s vysokou obezitou a mezi pacienty s lehkou nadváhou. Léčba nadváhy akupunkturou zahrnuje několik způsobů účinku.

  • Dovede tlumit pocit hladu. Klienti mají na určitých bodech stálou akupunkturní jehlu, která drážděním toho bodu zároveň dráždí v mozku centrum hladu, a tím ho tlumí.
  • Urychluje metabolismus.
  • Působí přímo v oblastech, kde je nadbytek tuku tak, že tělo z těchto oblastí tuk odebírá.

Můj největší úbytek váhy je u muže 60 kg za půl roku. Z počáteční váhy 152 kg na 92 kg. U ženy je to 47 kg ze 117 kg na 70 kg. Pacienti dodržují k léčbě i určitou životosprávu. Lehce snižují příjem energie. Nejedná se o žádnou radikální dietu. Účinně hubnou i lidé, kteří odmítají tělesnou aktivitu.

Právě pacient, který zhubl rekordních 60 kg, vůbec necvičil. Určitými cviky se tato metoda může doplnit. U lidí, kteří vůbec nejsou zvyklí cvičit, musíme začínat pomalu a opatrně. Netrénovaní jedinci si můžou nesprávným cvičením hubnutí zablokovat.

Akupunktura efektivně pomáhá jak hubnout, tak formovat postavu. Velmi efektivních výsledků dosahujeme kombinací akupunktury s vhodnými moderními přístroji na hubnutí, které pomáhají redukovat a hlavně formovat povrchové tukové vrstvy. Efekt je rychlejší a opticky viditelnější, což pozitivně působí na psychiku pacientů.

Velmi efektivní je kombinace akupunktury, andulační masáže, lymfodrenáže a ultrazvukové liposukce.

Autor: MUDr. Ludvík Zemánek

Zdroj informací: http://www.gynekologiemost.cz/akupunktura.html
Zdroj fotografií: iStock
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků