Filmové novinky

Zlatá labuť: výpravný dobový seriál míří na obrazovku

Sbírání kytiček

Zlatá labuť bude vyprávět osudy lidí spjatých se stejnojmenným obchodním domem, ve své době nejmodernějším chrámem nákupů a luxusu v tehdejším Československu. To vše na pozadí turbulentních událostí přelomu třicátých a čtyřicátých let minulého století.

Režie: Braňo Holiček, Biser A. Arichtev

Scénář: Jan Coufal a tým scenáristů

Hrají: Marta Dancingerová, Adam Vacula, Petr Kostka, Daniela Kolářová, Petr Stach, Kristýna Ryška, Hana Kusnjerová, Simona Lewandowská, Mark Kristián Hochman, Beáta Kaňoková, Kryštof Bartoš, Vasil Fridrich, Jacob Erftemeijer, Michaela Maurerová, Kamila Trnková, Vojtěch Vodochodský, Ladislav Hampl, Gabriela Míčová, Tomáš Töpfer, Robin Ferro, Lucie Štěpánková, Adrian Jastraban, Pavel Řezníček, Sarah Haváčová, Jaroslav Plesl, Regina Rázlová, Jan Dolanský, Robert Mikluš, Barbora Bočková, Roman Vojtek, Kristýna Badinková

Příběh

Hlavním hrdinou Zlaté labutě je Petr Kučera ztvárněný Adamem Vaculou. „Je to člověk, který přijíždí ze zahraničí, odkud si přivezl inspiraci, vizi a sen, který tady realizuje v podobě Zlaté labutě. Přiváží do Prahy ve třicátých letech něco, co tady ještě nikdy nebylo. A baví mě, že je to sen, který plní svědomitě, a stejně tak přistupuje k lidem, kteří ve Zlaté labuti pracují,“ říká o své roli Adam Vacula, který má zkušenosti ze zahraničních filmových a seriálových produkcí. Diváci jej mohli vidět v poslední sérii Jacka Ryana na Amazon Prime nebo v marvelovce Falcon a Winter Soldier. Do cesty se mu postaví Bára Veselá ztvárněná Martou Dancingerovou. „Moje postava má docela pestrý vývoj. Začíná trochu jako holka ulice, která nezřídka podniká protizákonnou činnost. Ve Zlaté labuti se schovává před velkým průšvihem. A shodou okolností dostane příležitost dát životu nový směr,“ přibližuje Dancingerová.

Rodině Kučerů vládne železnou roku otec rodu ztvárněný Petrem Kostkou, jeho manželku Boženu pak hraje Daniela Kolářová. Může se zdát, že Petr (Adam Vacula) je předurčen k řízení obchodního domu, do čela se však dere jeho starší sestra Irena v podání Kristýny Ryšky. „Irena je ambiciózní, jde si za svým, což je pro ženu předválečné doby velmi neobvyklá role. Často přitom používá stejné prostředky jako muži, ale žena má být přece za plotnou a starat se o děti, jak říkají dobové prameny,“ říká Kristýna Ryška. Rodinu doplňuje Rudolf Kučera (v podání Petra Stacha), který je po dětské obrně upoután na invalidní vozík, a Robert Mikluš. Ten ztvárňuje Lukáše Maška, který se do rodiny Kučerů přiženil, protože si vzal Irenu. „Lukáš pochází také z bohaté rodiny, takže to manželství působí spíš jako taková rodinná fúze,“ doplňuje Mikluš.

Novými kolegyněmi Báry Veselé v oddělení textilu obchodního domu se stanou Eva Dušková (Beáta Kaňoková), křehká žena, která svou práci v obchodním domě vnímá jako vstupenku do světa filmu, ve kterém by se ráda prosadila, a Alena Zimová (Simona Lewandowská). Ta do Prahy utekla z malé vesnice a doufá, že ji anonymita velkoměsta konečně umožní žít tak, jak touží. Beáta Kaňoková ke své roli říká: „Myslím, že mi sedla. Už na castingu jsem si říkala, že bych chtěla hrát tuto postavu, protože je to taková rozverná a veselá holka. Taková trošku Nataša Gollová.“ Lewandowská pak o své roli říká: „Alena přijela do Prahy z vesnice, takže je ještě v něčem taková čistá a naivní. Třeba když vchází do tramvaje, tak pozdraví. Ale zároveň má velké tajemství, které schovává právě za tou naivitou, aby byla nenápadná. Ale je taková slušná a pořádná, všechno dělá tak, jak se má.“

Připravila: Katka Soušková

Zdroj informací: TV Nova
Zdroj fotografií: TV Nova
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků