Rodina

Znáte význam květin, které od mužů dostáváte?

Květiny jsou krásné a každou ženu potěší. Jak by také ne. Jsou přeci klíčem k jejímu srdci. Tedy pokud jsou správně zvolené. Květiny totiž promlouvají a kdo nezná jejich význam, může se dopustit pekelné chyby.

Jen si to představte. Něco se vám nepovedlo a pugét květin má sloužit jako omluva. Co když jím ale řeknete „Nenávidím Tě“? Pokud obdarovaná řeč květin nezná, asi se nic nestane a projde vám to. Co když ale květinám rozumí? Pojďme se společně podívat na základy tohoto jazyka, který je znám už po staletí. 

Historie květomluvy sahá hodně do minulosti. Způsob vyjádřit své pocity a myšlenky květinami vymyslely prý už ženy v harémech. Za vlády královny Viktorie to byl jazyk, který museli všichni ovládat. V Čechách se rozšířila v době Národního obrození, postupně ale zase upadla v neznalost. 

Růže je symbol lásky 

Tak to vědí snad všichni. Růže jsou skutečně vyjádřením lásky a vášně, musí mít ale tu správnou barvu. V tomto případě rudou. Nezáleží totiž jen na květině samotné, ale i její barvě. 

Bílá růže vyjadřuje čistotu a nevinnost, je symbolem úcty a pravdy. I proto ji často vidíme jako součást svatební kytice. Růžová vyjadřuje sympatie a romantickou lásku, proto i ona je často základem kytice pro nevěstu. Žluté symbolizují platonickou lásku, hnědé zlobu. Fialové pokoru, modré věrnost, zelené naději. 

Gerbera znamená upřímnost

Květina v mnoha pastelových odstínech s názvem gerbera se také těší velké oblibě. Dalo by se říci, že stejné, jako růže. Svůj původ má v jihovýchodní Africe, kde roste jako trsnatá trvalka, na Madagaskaru a v Indii. Pojmenována je podle německého botanika Traugotta Gerbera. Vyniká velkými pravidelnými květy se žlutým středem. 

Skrývá se v ní velká upřímnost. A kdo gerbery miluje, o těch říká, že jsou nenapravitelní snílci a romantici. 

Karafiát

Karafiát

Zatracovaná květina, kterou má mnoho z nás spojenou s minulostí. Je to ale velká škoda. V mixu květin vypadá nádherně. Symbolizuje touhu, nejistotu i vděk. 

U karafiátu je důležitá nejen barva, ale i to, zda voní. Pokud karafiát voní, jde o čisté přátelství. Když nevoní, vyjadřuje „krásu“ zevnějšku. 

Bílý říká, že toužíte po lásce a uznání. Žlutý rovná se zklamání, červený zase obdiv. 

Orchidej 

Vyjadřuje náklonnost, smyslnost a vášeň. Oslavují krásu ženy. 

Slunečnice 

Symbol radosti, energie, sluníčka, a přílišné pýchy. Určitě jste si všimli, že se květy slunečnice otáčí za sluníčkem. Proč? Podle antických mýtů se otáčí za tím, koho miluje. 

Tulipán 

Květina mnoha barev. Mix tulipánů rozzáří každý stůl i byt. Symbol upřímnosti a věrnosti. Červený vyjadřuje lásku, oranžový povrchní krásu. A žlutý? Ten vyjadřuje buď naprostou odevzdanost vaší lásce, nebo pýchu.

KP
Foto: kvetinyonline.cz

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.


Diskuze: příspěvků