Akce

Zumba- hit letošního léta

Sbírání kytiček

Tanec, aerobic nebo spontánní zábava? Všechno dohromady!

Zumba je v současné době velmi oblíbená sportovní disciplína, která spojuje prvky aerobního cvičení s tanečními kroky latino tanců – salsa, samba, merengue, batchata, quebradita, chacha, reggaeton, bogaloo, latin hip hop, cumbia atd., ale nechybí ani orientální prvky a styl afrických tanců atd. Obsahuje velmi jednoduché až pokročilé taneční variace, které se dají jakkoli kombinovat. Ale nemějte obavy, kroky nejsou složité, během cvičení se nechte ovládnout rytmem a sledujte instruktora…
 
 

 

Zábavné s efektivním

Při zumbě celou hodinu zůstanete na nohou a cvičit budete za doprovodu latinsko-americké, fitness a mezinárodní hudby. Zumba kombinuje zábavné s efektivním, při hodině se skvěle vyřádíte, dobijete baterky a také se pěkně zapotíte. Cvičení je totiž založené na časových sekcích, kde se střída rychlá část s pomalou a v této kombinaci dochází ke spalování tuku a tvarování celého těla. Zabrat dostane skutečně celé tělo, zejména pak svalové partie jako je zadek, nohy, ruce, břicho a ten nejdůležitější sval těla, vaše srdce.
 
Pro koho je zumba určena?
Zumba je sport, který se hodí pro každého, bez ohledu na věk, pohlaví, váhu. Nepotřebujete žádné taneční či sportovní zkušenosti ani speciální oblečení nebo potřebné vybavení. Tempo, rytmus, jednotlivé kroky provádíte tak, jak vám vyhovuje. Řiďte se vlastními pocity a máte-li dojem, že je pro vás tempo náročné, zmírněte, zklidněte se a uberte nasazení. Cvičení je zábavné a jednoduché, ale mělo by pro vás být také příjemné. Jedině tak vás skutečně pohltí a na hodiny či různé akce se budete těšit. Zumba je také vhodná pro ty, kteří chtějí zhubnout, jedná se totiž o intervalový trénink. Během hodiny nepracujeme stále v jednom tempu, ale intenzita cvičení, tedy i vaše tepová frekvence se mění vždy s novou skladbou, což je právě pro hubnutí ideální.
 
Kde se cvičí?
 

 

Různě, zumba se v poslední době objevila v řadě sportovních center a klubů a co víc, během léta probíhá nespočet akcí, například:

  • Až do 1. září se od 18-20 hodin konají pravidelné páteční a nedělní Zumba podvečery na Gutovce v Praze 10
  • Intenzivní ZUMBA Víkend v České Kamenici (27.8.-29.8.2010) – víkendová akce, která nabízí tři varianty – coby místní můžete chodit jen na jednotlivé lekce, jako přespolní můžete využít možnost víkendového zájezdu s ubytováním nebo jako milovník zábavy a tance můžete zajít pouze na Zumba párty.
Více informací k akcím a této sportovní disciplíně najdete na www.zumbaonline.cz.
 
Autor: Šárka
Foto: archiv Petra Červenková, www.zumbaonline.cz

 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků