Domácnost

Sušení prádla v sušičce: hygienické a rychlé

Sbírání kytiček

Sušička se hodí do každé větší domácnosti. Uvažujete, že si ji pořídíte, ale stejně stále trochu váháte? Když se říká, že ničí textilie, kdežto prádlo pověšené na šňůře nic neohrozí. Na tyto otázky vám odpoví Lucie Kyselá, produktová manažerka z Miele.

Je hygieničtější sušení venku na sušáku nebo v sušičce

Sušení v sušičce je více hygienické, protože venkovní vzduch není čistý. A to se „podepisuje“ také na prádle. Prádlo vyndané z pračky je čisté, ale ne dokonale. Sušičky zachytí i po důkladném vyprání v pračce ještě drobné nečistoty.

Sušení prádla a jeho pomačkání

Když zapomenete na prádlo venku, bude přesušené. Často nedokážeme přesně odhadnout moment, kdy je prádlo sice suché, ale současně obsahuje mírný podíl vlhkosti. Díky němu se pak snáze žehlí nebo rovnou srovnává do skříně. Kdežto sušička zbytkovou vlhkost pohlídá. Mnohé spotřebiče jsou navíc vybavené programem, který prádlo ještě určitý čas po ukončení sušicího cyklu načechrává (aby se nezmačkalo, než ho vyjmete).

Doba sušení

Pro pověšení a sundávání prádla spotřebujete asi 100 hodin ročně. Sušička vám tento čas ušetří a navíc budete mít čistě vyprané prádlo rychleji k dispozici než prádlo sušené venku.

Sušení jemných textílií

Kvalitní sušička si poradí i s velmi choulostivými tkaninami, například s hedvábím. Moderní spotřebič je vybavený také speciálním programem, které dovolí společně sušit různé typy tkanin.

Pravdou zůstává, že sušička spotřebovává elektrickou energii. Věšení a sundávání prádla „jen“ tu vaši. Z vlastní zkušenosti vím, že některé kousky oblečení vyndané ze sušičky nemusíte žehlit, pokud je ještě „teplé“ vyhladíte rukou a složíte.

Připravila: Věra Hájková

Zdroj informací: Miele
Zdroj fotografií: Pexels
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků