Kosmetika

Alginátové masky z Francie

Sbírání kytiček

Která z nás by nechtěla mít během pár minut pěkně vyhlazený obličej, vyživený potřebnými látkami bez konzervačních látek a stabilizátorů? Není to zázrak, ale příroda přeměněná do podoby speciální obličejové masky.

O alginátových maskách značky Reference jsme si povídali s kosmetičkou Hankou Bednářovou z pražského Studia zdraví a krásy www.doprejsi.cz.

Vždycky, když se někde objeví něco nového, slyšíme slova jako úžasné, skvělé, zázračné. Co je podle vás zázračné v alginátových maskách?


Tak si to přijďte sama zkusit a uvidíte. Jednak značka Reference patří mezi špičkové kosmetické firmy a pak právě tyto masky obsahují ušlechtilé rostlinné oleje, přírodní květové vody, exotické ovoce, léčivé byliny, vitamíny a hlavně vzácné extrakty z mořských řas. A ty na pleti dělají zázraky.

Buďme konkrétnější – jaké?


Zásadní složkou masek je alginát neboli sůl kyseliny alginové, která se získává z některých druhů mořských řas. Maska z něj působí proti hlavním mechanismům tvorby vrásek:
redukuje kontrakci svalových buněk odpovědnou za mimické linky a tak potlačuje mechanický faktor jejich vzniku a současně stimuluje přirozenou obranu proti volným radikálům, které způsobují stárnutí pleti. A pokud se alginát zkombinuje s ostatními důležitými složkami, pomáhají masky podle potřeby řešit problémy klientek jako například akné, kuperózu (když drobné cévky v kůži ztrácejí svou pružnost, praskají a tvoří se miniaturní kožní výrony nebo v nich krev zůstává bez možnosti odtoku), suchou pokožku, otoky pod víčky nebo celkové lehké otoky obličeje v době premenstruačního syndromu a další.

Takže podle typu pleti a případných obtíží, se kterými za vámi klientka přijde, vybíráte tu nejvhodnější alginátovou masku?


Přesně tak. Například pro citlivou pleť, navíc s pigmentovými skvrnami, zvolím alginátovou masku s borůvkou a vitamínem C. Optimální je používat ji po nanesení séra neboli roztoku s koncentrovanou složkou účinné látky. K mým nejoblíbenějším patří zklidňující sérum bohaté na bylinné složky, které pomáhají citlivé pleti k adaptaci vůči vnějším vlivům. Co obsahuje? Zdravé borůvky, tonizující černý rybíz, astringentní červené víno, zklidňující květní heřmánkovou vodu, vitamínový koncentrát A, E, F a B3 stimulující buněčnou obnovu, měď plus zinek – stopové prvky vyrovnávají produkci kožního mazu a poskytují pokožce matný vzhled, a hořčík působící proti stresu. A v čem je to výhodné? Aplikace masky až po séru několikanásobně zvyšuje její účinnost a přispívá k pronikání aktivních složek do hlubších vrstev pokožky. Díky tomu působí maska hned dvakrát a doporučuje se zejména jako prevence vzniku vrásek – na čele, v koutcích očí, u nosolabiální rýhy vedoucí od nosu ke koutkům úst – tak i k jejich redukci.

Dá se maska kombinovat s jiným kosmetickým ošetřením?


Samozřejmě dá, ovšem jejím největším plusem je fakt, že takové ošetření vlastně zastupuje. Když nemáte čas hodinku, hodinku a půl na kosmetiku, prospěje vám právě alginátová maska – její aplikaci zvládnete i během pauzy na oběd. Celá procedura pak trvá 30 minut.

Text: Marcela
Foto: www.doprejsi.cz
23. 4. 2012
 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků