Filmové novinky

Animovaný film Divoké vlny 2

Co s načatým odpolednem nebo večerem, když se děti začínají doma nudit? Vezměte je na animovaný film Divoké vlny 2, který dnešním dnem startuje v našich kinech.

Žánr: animovaný 

Režie: Henry Yu První 

Divoké vlny se představily v roce 2007 a pro velký úspěch se po deseti letech dočkaly pokračování. Hlavními hrdiny animované americké komedie jsou tedy už staří známí – tučňáci. A to by v tom byl čert, kdyby zase nepodnikali dobrodružství, nad kterým zůstává rozum stát. 

Zvládnou i prkno 

Pokud si myslíte, že tučňák nemůže surfovat, Cody a jeho zvířecí kamarádi vás přesvědčí o opaku. Právě tento mladý tučňák se už v prvních „vlnách“ stal nečekaným šampionem v surfování. Tehdy dal vale svému ledovému domovu a vydal se na ostrov Pin-Guí, aby se zúčastnil surfařského zápolení. Nešlo však jen o to prkno, Cody kromě jiného totiž zjistil, že skutečným vítězem nemusí být vždycky jen ten, kdo dorazí do cíle jako první. A také našel spoustu kamarádů. 

Nyní se Cody, surfující kuře Joe a plavčice Lani dají dohromady s pěti surfaři, kteří jsou poněkud namachrovaní a ve vlnách hledají jen adrenalin. A ne jen tak ledajaký. Právě tahle pětice vezme Codyho a jeho přátele do legendárního surfařského ráje. A to si pište, že tam jsou vlny opravdu divoké… Jaké ponaučení pro sebe Cody objeví tentokrát? 

Pokud by vám během 84 minut sledování filmu vrtalo hlavou, zda není ve skutečnosti tučňákům na pláži pěkné vedro, vyvedeme vás z omylu. Alespoň částečně. Někteří tučňáci hnízdí podél jižních břehů Austrálie, západního pobřeží Jižní Ameriky a tučňák galapážský žije dokonce na rovníku. 

Připravila: Marcela 

Foto: BONTONFILM


Diskuze: příspěvků