Kosmetika

Buďte krásná a sebejistá s Bobbi Brown

Na jaře spustila Bobbi Brown Cosmetics kultovní a inspirující kampaň krásy Pretty Powerful, a to v Evropě, Rusku, na Blízkém východě, v Izraeli a Jihoafrické republice. Pretty Powerful oslavuje prostřednictvím inspirativních příběhů, fotografií a videí krásu skutečných žen z různých prostředí. Symbolizuje přesvědčení Bobbi, že všechny ženy vládnou přirozenou krásou a s těmi správnými nástroji ji dokáží podtrhnout.

V souladu s touto filozofií představuje Pretty Powerful 20 žen různého společenského postavení, zaměstnání a životních stylů. Tato verze kampaně zahrnuje i několik mezinárodních účastnic, které přicestovaly z různých koutů světa, aby se zúčastnily focení: Alessandra Steinherr, ředitelka rubriky krása v časopise Glamour z Velké Británie, Eun-Young Ahn, novinářka deníku Metro z Jižní Koreje, a Yvonne Hou, čínská bloggerka v oblasti krásy, módy a životního stylu, bydlící momentálně v Los Angeles.

„Věřím, že krása je vlastní ženám jakéhokoli věku, barvy, tvaru a velikosti,“ říká Bobbi o své inspiraci k Pretty Powerful. „Není to o tom, vypadat jako někdo jiný či o snažení být někým jiným. Je to o uvědomění si toho, co je pro vás dobré.“ A dodává: „Být Pretty Powerful je podstatně víc, než být krásná. Je to o sebejistotě a o cestě, kterou si k ní vyberete.“

Součástí nové kampaně jsou fotografie každé ženy „před a po“, a také videa, interview, doporučení, tabulky s typem obličeje a tipy na líčení, jak denní, tak večerní.

A co na to sama Bobbi Brown?

Řekněte nám o konceptu stojícím za Pretty Powerful.

Pretty Powerful symbolizuje mou víru, že všechny ženy jsou přirozeně krásné, a s využitím těch správných nástrojů mají sílu dostat se na vyšší úroveň krásy… Krásně Silné, Krásně Úžasné, Krásně Oslňující, atp. Chtěla jsem, aby se prostřednictvím svědectví, videí a snímků „před a po“ rozzářila jejich individualita a vnitřní krása.

 

Mohla by se tato kampaň stát počátkem kulturního posunu, oslavou realističtějšího ideálu ženy?

Po tolika letech sledování téměř identických přeslazených obrázků krásy a módy v médiích doufám, že dojde ke kulturnímu posunu směrem k realističtějšímu potenciálu všech žen. Vždy jsem říkala, že krása je o oslavě toho, co máte od přírody – ne přizpůsobování se nedostupným standardům či vypadání přesně tak, jak vypadají ostatní. Myslím, že nastal čas, kdy by všichni měli používat ty správné nástroje a znalosti o makeupu tak, aby zdůraznili svou vlastní sebedůvěru – a vypadali a cítili se v tomto procesu co nejlépe.


Myslíte, že ženy pociťují tlak na to, aby odpovídaly „dokonalému“ ideálu?

Kamkoli se žena podívá, všude je konfrontována se stejnými obrázky módy a krásy – takovými, které ukazují perfekcionizmus, který není reálně dosažitelný. Po dlouhých hodinách v kanceláři, povinnostech v rámci rodiny a nekonečných seznamech úkolů žena nemá šanci trávit hodiny před zrcadlem a snažit se napodobit vyretušované fotografie. Ale tento tlak přitom velmi silně cítí.

Jak tato kampaň Pretty Powerful posílí myšlení žen?

Pretty Powerful vede ženu k tomu, aby udělala krok zpět, zmáčkla tlačítko „reset“ a seriózně přemýšlela o tom, co je pro ni důležité. Věřím tomu, že makeup by měl být zábavný, jednoduchý a expresivní – neměla by to být žádná velká věda! Je to způsob, jak pomoci ženám, aby se cítily a vypadaly co nejlépe, ať už je to na den v kanceláři, večerní soaré či večer venku s přáteli. Je to o tom, abyste našla to, co vám nejlépe vyhovuje a pak na tomto základě experimentovala. Doufám, že Pretty Powerful bude inspirovat ženy k tomu, aby přijaly svou vlastní sebejistotu a zářily zevnitř.


Vždy jste říkala, že krásu můžete najít v každé ženě – ale většina žen ji v sobě nevidí. Jak mohou ženy používat kosmetiku, aby odhalily a zvýraznily svou přirozenou krásu?

Věřím, že každá žena je krásná a klíčem k této kráse je důvěra. Mnoho žen má, bohužel, problém se svým sebevědomím. Makeup by neměl být považován za rychlý recept na posílení sebevědomí (to musí přijít zevnitř a postupně se rozvíjet) – ale věřím, že se správnými prostředky a znalostmi může makeup pomoci všem ženám dosáhnout toho malého „popostrčení,“ aby vypadaly a cítily se co nejlépe.


Jednou jste řekla, že jako teenager jste zoufale chtěla vypadat jako Cheryl Tiegs, poté jste ale objevila Ali McGraw a byla jste schopna ocenit jiný druh krásy. Co byste řekla ženám, které mají pocit, že by chtěly vypadat jako někdo jiný?

Je to jednoduchá rada, vždycky říkám ženám, aby byly samy sebou. Znamená to všechno, od naučení se milovat své vrásky až po obdiv k vlastním jedinečným vlastnostem. Myslím, že bychom měly začít používat termín „žijeme“ místo slova „stárneme“. Vrásky jsou důkazem toho, že svůj život žijeme. Tvoří se nám, když projevujeme své emoce, když se smějeme a když vyjadřujeme samy sebe.

Je také velmi důležité žít v přítomnosti. Utrácíme příliš mnoho energie, když se trápíme nad tím, že nevypadáme tak, jak jsme vypadaly předtím, nebo že nevypadáme tak, jak vypadá někdo jiný – místo toho, abychom ocenily, jak vypadáme. Když jsem byla teenager, nenáviděla jsem své ruce a často jsem nosila košile s dlouhými rukávy. Teď se podívám na fotky z těch dnů a myslím, že mé ruce vypadaly dobře. Mohla jsem si ušetřit spoustu puberťáckých pocitů úzkosti, kdybych využila to, co jsem tehdy měla. Takže začněte si sama sebe vážit, a to hned teď.


Myslíte si, že kosmetický průmysl jako celek má povinnost oslavovat „skutečné ženy“?

Pevně věřím, že kosmetický průmysl by měl oslavovat všechny ženy. Modelky jsou jistě krásně, ale reprezentují tak malou skupinku žen, že je nerealistické očekávat, že se každý přizpůsobí jejich standardům. Myslím, že ženy mohou získat velkou sebedůvěru tím, že uvidí v médiích realistické, nádherně přirozené fotky.


Když se potkáte se ženami na vašich vystoupeních či při jiných příležitostech, na co si nejvíce „stěžují“ a jak jim umožníte, aby využily co nejvíce z jejich vlastní přírodní krásy?

Ženy mi často říkají, že se všemi svými povinnostmi nemají čas na to, aby vypadaly a cítily se co nejlépe. Rychlé řešení, jak zpomalit naše šílené životní tempo, bohužel neexistuje. Ale makeup vám nemusí trvat hodiny – k vytvoření svěžího vzhledu potřebujete pouhých 10 (nebo dokonce jenom 5) minut. Taky ženám radím, aby místo toho, aby bojovaly s vlastním tělem, akceptovaly ho a co nejvíce ho využily. Soustřeďte sa na to, abyste byly zdravé, silné a fit. Potraviny si vybírejte chytře a pravidelně cvičte. Vyžaduje to, samozřejmě, úsilí a je to dlouhodobější proces, ale budete vypadat a cítit se lépe v dlouhodobém horizontu.

I vy máte možnost najít pro sebe ten správný svěží look. Navštivte prodejny Bobbi Brown Na Příkopech a v OC Chodov a poraďte se se zkušenými vizážistkami.

Připravila: Katka
foto: Bobbi Brown
29. 4. 2012
 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.


Diskuze: příspěvků