Domácnost

Čerstvé potraviny od farmářů

Sbírání kytiček

Pokud si potrpíte na dobré a zdravé jídlo, je zde příležitost právě pro vás. V Praze na Kubánském náměstí máte možnost navštívit třikrát týdně Farmářské tržiště, kde jsou k mání kvalitní sezonní potraviny, jež nabízejí výhradně čeští dodavatelé. Na tržišti najdete okolo 25 stánků, kde své potraviny nabízejí ti nejlepší farmáři z České republiky.

V dnešní době se lidé opět vracejí ke zdravé výživě a hledají čerstvé a hlavně prověřené suroviny. Pokud zavítáte na Farmářské tržiště, budete si moci koupit ty nejlepší vypěstované či vyrobené produkty.

Na Farmářském tržišti najdete ty nejlepší vypěstované, či vyrobené produkty, které Česká republika nabízí. Atraktivním lákadlem je také automat na čerstvé mléko společnosti Agro Jesenice, těšit se můžete rovněž na oblíbené bio potraviny. „Tržiště je ale otevřené všem produktům, i těm bez certifikátů, které jsou pěstovány či vyráběny převážně tradičním ručním způsobem, tradičním způsobem zacházení s půdou a způsobem šetrným k životnímu prostředí,“ vysvětlil Jiří Sedláček z občanského sdružení Archetyp, jež akci, společně s městskou částí Praha 10, organizuje.


Tržiště bude návštěvníkům k dispozici každé úterý a čtvrtek mezi 8 – 18 hodinou a v sobotu mezi 8 – 14 hodinou. Farmářské tržiště bude probíhat až do podzimu a jednotlivé měsíce se ponesou v duchu sezónních potravin. Připravované akce a jejich přesné načasování budete moci sledovat na informačních tabulích přímo na Tržišti Kubáň, na webových stránkách i na Facebooku.


Více informací na www.farmarsketrziste.cz, anebo na skupině Facebooku Farmářské tržiště Praha.


Připravila: Katka
Foto: Farmářské tržiště Praha 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků