Společnost

Cesty domů nadělovaly

Sbírání kytiček

Herci ze seriálu Cesty domů se rozhodli prospět dobré věci a tak vyrazili do Záchranné stanice Lara v Třeboradicích. A s nimi i více než osm desítek kilogramů granulí a dalších pamlsků.

Za provozovatelem útulku dorazili pejskaři v čele s Ladislavem Potměšilem, Kateřinou Brožovou, Klárou Jandovou, doprovázení kolegyní – momentální nepejskařkou Kristýnou Janáčkovou.

Ladislav Potměšil zavzpomínal, jak měli před lety Boníka. „Někdo ho jako štěňátko pohodil do sněhu a syn Láďa si ho pak vzal z útulku. Pojmenoval ho podle zpěváka Bono Voxe. Často s ním za námi jezdil a pak chodívali pěšky domů. Boník si tu cestu zapamatoval a jednou k nám prostě utekl. Tak jsme se se synem domluvili a Boníka si nechali. Když před pár lety umřel, po čase jsme si pořídili sedmiletou fenečku boloňského barevného psíka, říkáme jí Líza.“

Láska ke zvířatům provází i Kateřinu Brožovou, která si jako dítě zamilovala koně a veškerý čas trávila na jízdárně. Dnes má kromě koně také psy, kočky a křečky. „Když vidím a hlavně slyším příběhy zvířat, dojímá mě to a štve zároveň. Nechápu, jak někdo může živé zvíře zabalit do několika igelitových pytlů a nechat ho umírat, přivázat fenku ke stromu, vyhodit štěňata do popelnice nebo zvířata jinak týrat. Tohle bych strašně tvrdě trestala,“ Kateřina má věc jasný názor.

S pejsky má své zkušenosti i Klára Jandová, která doma vlastní malou smečku jezevčíků, jmenovitě pak Elišku, Ahura a Ambru. Útulek si prohlédla pěkně od podlahy a s jeho provozovatelem diskutovala nejen o veterinární péči. Jak zní výsledný verdikt? „Musím říct, že tento útulek patří k těm nejhezčím, jaké jsem kdy viděla. Psi mají velké kotce a podle jejich stavu je vidět, že je o ně skvěle postaráno,“ uzavřela hereckou návštěvu mezi čtyřnožci.

Pokud byste si rádi pořídili nového psího kamaráda, myslíte to skutečně vážně a ještě byste chtěli pomoci, pak se vydejte pro některého pejska třeba právě sem, do Záchranné stanice Lara.


Připravila: Marcela
Foto: archiv FTV Prima
3. 4. 2013
 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků