Domácnost

Co vás vlastně zajímá?

Se zajímavou informací přišla internetová televize stream.cz. Podle sledovanosti videí pořadu „Jak se co dělá“ bylo zjištěno, že českou internetovou populaci nejvíce zajímá původ a výroba chipsů, kondomů a gumových medvídků. Během několika měsíců, kdy jsou tato videa uveřejněna, každé z nich shlédlo více než 250 000 návštěvníků internetu. Z toho vyplývá jediné. Češi si rádi užívají.

Brambůrky nebo-li chipsy
Jde o jednu z nejoblíbenějších slaných pochoutek. Průměrný Čech dokáže ročně „spořádat“ až 1,1 kg chipsů. Trio nejoblíbenějších příchutí českého labužníka je horská sůl, pikantní paprika a moravská slanina. Češi jsou nazýváni národem „masožroutů“ a proto masové příchutě patří mezi velmi oblíbené. Slovo „chips“ je vyhledáváno na internetu v průměru 80x denně.

Víte že,…?

  • Ve výrobně chipsů značky Bohemia Chips se vyrobí denně 450 000 ks balení chipsů (pokud počítáme klasickou gramáž 85 g).
  • Za jediný den se spotřebuje 120 – 150 tun brambor.
  • Výroba chipsu trvá přibližně 20 minut.
  • S bramborami se musí zacházet velice jemně, aby se nepotloukly a neměly „boule“, které později zčernají.
  • Ze 130 druhů brambor pěstovaných na českém území je vhodných pro výrobu chipsů Bohemia pouze 10 – 15 z nich.

Odkaz na video najdete na:

http://www.stream.cz/video/160464-jak-se-co-dela-chipsy

Gumový medvídci

První želatinový bonbonek ve tvaru medvídka přišel na svět v roce 1922 v německém Bonnu. Každý Čech sní v průměru 1, 5 kg gumových medvídků ročně. Praví medvídci se vyrábějí v šesti základních barvách (červená, žlutá, zelená, bílá, růžová a oranžová). Nejoblíbenější barva medvídků je červená.
Chcete vidět, jak se vyrábějí? Podívejte se na:

http://www.stream.cz/video/217291-jak-se-co-dela-gumovi-medvidci

A jak je to s kondomy?
První důkazy o používání pánské ochrany v Evropě se objevují v 16. stol., kdy Ital Gabrielle Fallopius vyrobil plátěné pouzdro. V 18. stol. rostla popularita kondomu převážně jako antikoncepčního prostředku. V té době se kondom vyráběl ze střev zvířat. V 19. stol. proslavil kondom zejména proslulý Casanova, který ho nazýval "anglický jezdecký plášť". Hromadnou výrobu spolehlivějších a zároveň lacinějších kondomů umožnil objev vulkanizace gumy (zpracovávání surového kaučuku pomocí síry a vysoké teploty).

Pokud vás zajímá jejich výroba, podívejte se na:

http://www.stream.cz/video/6487-jak-se-co-dela-kondomy

Autor: Zuzana
Foto: AMI Communication
 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků