Ve čtyřech letech se poprvé objevila v televizi, v osmi natočila film a v devíti vydala první desku, které se prodalo neuvěřitelných 250 tisíc kusů. Řeč není o nikom jiném než o zpěvačce Daře Rolins (39), která prožívá nejen radosti, ale i nejedno trápení.

Možná si už jen málokdo vzpomene na jejích sladkých dvanáct let, kdy bodovala v československých hitparádách duetem s Karlem Gottem Zvonky štěstí. Dnes se řadí mezi nejlepší zpěvačky slovenské i české scény a je považovaná za módní ikonu, podle které se obléká nejedna dívka či žena. Za dobu své kariéry stihla se zpěvákem a kytaristou skupiny Wohnout Matějem Homolou zplodit dceru Lauru. Posléze si založila firmu na designový nábytek a potkala nového přítele, zpěváka Rytmuse, se kterým by ráda rozšířila rodinu. Ovšem ne vše je kolem této zpěvačky tak růžové. 10. července 2010 svým Mercedes Benz srazila v Šáreckém údolí třiašedesátiletého Jindřicha Rotrekla na motocyklu a ten zraněním podlehl. Poslední verdikt zněl vina.

Jak jste si užila letošní dovolenou?

Každý rok jezdíme s našimi princeznami na dovolenou, kde mají muži vstup zakázán. Většinou vyjedeme na měsíc, v čase, kdy je v Praze tuhá zima. Jádrem naší party jsem já s Laurou a moje managerka Eva s její Charlotkou. Občas se někdo přidá. V létě o prázdninách je povinnost jet alespoň na týden k moři. Tento rok jsme byly premiérově na Mallorce a většinu času jsme strávily na vodě, v plujícím katamaránu. Byl to fakt zážitek. Pro všechny.

Po příjezdu z dovolené vás čekala nepříjemná část vašeho života, kterou nyní již delší dobu řešíte. Soud, na kterém padl verdikt-vina. Když pominu veškeré informace, které kolují v novinách či časopisech, ráda bych slyšela vaše osobní slova. Můžete mi vy říci, jak se cítíte, co byste chtěla udělat či co se vám v posledních měsících honí hlavou?

O tak citlivé věci se mluví dost těžce na stránkách novin. Je to velké téma, velká kauza, kdy je problém udělat shrnutí tak, aby se zmínilo vše a zároveň se člověk vyhnul emocím, kterých už za ty dva roky bylo myslím na všech frontách dost. Novináři mají schopnost vnést navíc do všeho senzacechtivý podtext a zmatek. Na každý detail, souvislost, skutečnost se dá pohlížet z více stran, záleží na interpretaci. Proto nechci víc čeřit vodu, než už je. Případ patří před soud a tam se taky má řešit. Že padl verdikt je jedna věc, další věc je že má každý právo se proti rozhodnutí soudu odvolat. S ohledem na toto právo uvažuji o tom samém i já. A protože je to jak už jsem zmínila-citlivé a dost osobní téma přesto, že je díky tisku tak veřejné, doufám že vás uspokojí tato odpověď a fakt, že se k celé kauze v tuto chvíli nechci víc rozepisovat…

Tomu rozumím. A jak to vnímá váš přítel. Je vám Patrik velkou oporou?

Rozhodně. Je to skvělý chlap. Opravdový rytíř.

Jednou jste řekla, že vás vyfasoval jako balíček štěstí i trápení. Dalo by se už říci, že jeho příchodem je to vaše trápení už menší?

Mám za to, že každý máme něco. Svoje démony, radosti, slabosti…Patrik se do mě zamiloval v době, kdy jsem podle mě nevyzařovala zrovna největší pohodu. A možná právě v takových momentech přicházejí na scénu chlapy, o které se můžete opřít. Dají vám najevo, že jsou tady, aby bylo líp. Aby vás, jako ten princ z pohádky, přišli udělat šťastnou. Kdo ví, třeba to tak funguje. Mně se ta moje verze dost líbí.

Umělci často do své hudby přinášejí kus sebe. Odráží se tato událost i ve vašich textech?

Pochopitelně. Vždy jsem psala texty, které měly přímou souvislost s mým životem. Třeba písnička „Nebo Peklo Raj“, která se na Slovensku stala nejúspěšnější písní minulého léta, je o mě a mém bývalém. O našem rozchodu a zklamání, které mi způsobil.

Mnoho lidí, když se na vás podívá, má jistě pocit, že se vám v životě velmi daří. Přesto když pominu tragédii, je tu právě spor s vaším bývalým partnerem Matějem Homolou, se kterým máte dceru. Když se nad tím zamyslím, nelepí se vám v poslední době spíše smůla na paty?

Jak už jsem říkala, všude je něco. Každý něco řeší. Myslím, že jsem šťastný člověk. Jsem zdravá, mám krásnou a zdravou dceru, milujícího partnera, skvělou rodinu a pár opravdu dobrých přátel. Práci, která mě baví a dobře živý. Nechci se rouhat a být neskromná. Samozřejmě, že v mém životě není spousta věcí ideálních. Ostatně, o těch zejména média skvěle a s nadšením informují. Ale nechci si stěžovat. Beru život tak, jak přichází a tak ho taky žiju. S dobrým i zlým.

Co považujete v poslední době za nejpozitivnější, co vás potkalo?

Každý den se v mém životě děje něco, kvůli čemu je důvod se usmát! Nejčastějším důvodem je právě moje dcera. Lola je zdroj dobré nálady, štěstí, smysl života. Je tady hudba, která je mým nejvěrnějším přítelem. Jistota všech jistot v tom, že nikdy nezklame. A aktuálně, zrovna před pár hodinami mi přišla krásná SMSka od Patrika. Velmi pozitivní okamžik tohoto dne…

více se dočtete v zářijovém čísle OK!

Foto: OK! Magazine
3. 10. 2012

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků