Každého z nás občas napadne se vším praštit a vydat se někam pryč, daleko na cesty. Totéž udělala i hlavní hrdinka filmu, který má premiéru tento čtvrtek.

Žánr: drama

Režie: Jean-Marc Vallée

Scénář: Nick Hornby, podle knižní předlohy Cheryl Strayed

Hrají: Reese Witherspoon, Laura Dern, Thomas Sadoski, Michiel Huisman, Gaby Hoffmann, Kevin Rankin

Cheryl má všeho tak akorát. Manželství se jí nevyvedlo, zemřela jí matka, životem jí začaly provázet drogy… A tak si řekla, že udělá za svým starým životem tlusou čáru, a rozhodne se vydat na pouť dlouho téměř dva tisíce kilometrů. Nejde ale jen o počet kilometrů, protože Cheryl si vybrala vysokohorskou trasu, která se považuje nejen za nejdelší, ale také za nejtěžší stezku v celé Americe. Jenže Cheryl má pocit, že když cestu dokončí, bude obrazně řečeno znovu stát na svých nohách.


Příběh z masa a kostí

Ač to zní romanticky, taková Cheryl skutečně existuje, ostatně scénář k filmu vznikl podle stejnojmenné autobiografické knihy Cheryl Strayedové. Ona sama říká: „Byl to obrovsky fyzicky náročný počin zdolat cestu během 94 dnů. Ale byla to pro mě také duchovní cesta. Vydala jsem se na tuto trasu v době, kdy jsem se cítila ztracená a zoufalá, kdy jsem se ocitla na mrtvém bodě. Tato cesta mě v mnoha ohledech naučila jak doslova dát jednu nohu před druhou.”

Kniha vyšla v roce 2012 a brzy se stala bestsellerem. Ale ještě před jejím vydáním se k ní dostala herečka a producentka Reese Witherspoonová (určitě ji znáte jako Pravou blondýnku). „Přečetla jsem si první polovinu knihy v letadle a rozplakala jsem se,” vzpomíná. „Pak jsem se nemohla dočkat, až se k ní vrátím. Zbytek jsem si přečetla na zpáteční cestě. Pomyslela jsem si: Nevím, kdo je Cheryl Strayedová, ale potřebuji na ni číslo, okamžitě.”

Posuďte sami, do jaké míry i vás vezme příběh Divočiny za srdce.

Připravila: Marcela
Foto: CinemArt
3. 3. 2015

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků