Cestování

Egypt: království průzračné hladiny a života pod ním

Sbírání kytiček

Egyptské pláže lákají k odpočinku a procházkám pro svůj všudypřítomný jemný písek, pozvolný vstup do moře, který ocení hlavně rodiny s dětmi, průzračnou vodu a také pro svět, jež najdete pod hladinou.

Představíme vám populární egyptské pláže na pobřeží Rudého moře a prozradíme, které jsou vhodné pro odpočinek, a kde si na své naopak přijdou ti aktivní z vás. A potom? Uvidíte, že na slovní spojení jako dovolená Egypt začnete myslet stále častěji.

Marsa Alam

Letovisko Marsa Alam najdeme v jihovýchodní části Egypta. Pyšní se průzračným mořem a neobyčejným světem pod hladinou, který ukrývá zachovalé korálové útesy i nepřeberné množství živočichů. Tyto skutečnosti přímo vybízí ke šnorchlování i profesionálnímu potápění. Přístup do vody bývá přes korálová podloží nebo mola, která vstup usnadňují. Na takových plážích určitě doporučujeme obuv do vody. Pokud vám jde především o relax, nemějte strach, v oblasti Marsa Alam si užijete i ty s písečným dnem.

Jednou takovou je Abu Dabbab. Dlouhá pláž s jemným pískem nabízí úžasnou podívanou, příjemný odpočinek, ideální podmínky pro rodiny s dětmi i plno krásných zážitků. Toto místo je domovem mořských želv.

Hřích by byl při návštěvě letoviska vynechat i pláž Sharm El Luli, ta se řadí nejen mezi nejlepší v Egyptě, ale dokonce mezi 20 nejkrásnějších na světě. Leží v chráněné oblasti Wadi El Gamal a oslnivě bílý písek a azurové moře připomínají Karibik.

Rájem pro šnorchlování je pak zátoka Marsa Mubarak, kde kromě korálových útesů spatříte i mořské želvy, dugongy (mořské krávy), rejnoky a při troše štěstí i delfíny.

Sharm El Sheikh

Populární lokalitě Marsa Alam může podmořským bohatstvím s přehledem konkurovat i letovisko Sharm El Sheikh na jihu Sinajského poloostrova. Kromě nádherného korálového útesu, který se podél pobřeží táhne 80 km, zde spatříte i pozoruhodné živočichy –⁠ od barakudy a mořských želv až po žraloka velrybího.

Za rejnoky a perutýny zamiřte do žraločí zátoky (Shark´s Bay) vzdálené jen 20 minut pěšky od zálivu Naama Bay. I když název tvrdí opak, jde o zcela bezpečné místo vhodné pro potápění, odpočívání i koupání. Pláž je však obklopena luxusními resorty, takže počítejte s větším turistickým ruchem.

Za klidem a menší komercí se vydejte na pláž Nabq Bay. Nadchne vás krásný čistý písek i možnost půjčit si šlapadlo či jachtu. Pro nerušené kolébání na vlnách a užívání si zasloužené dovolené je záliv jako dělaný

Pláž Hadaba se nachází ve stejnojmenné čtvrti a je vhodná pro ty, kteří hledají místo s autentickou atmosférou. V okolí najdete hned několik restaurací a obchodů, kde si můžete vychutnat tradiční egyptskou kuchyni.

Hurghada

Pláže v Hurghadě jsou ideální především pro relaxaci a slunění. Velkou nabídku hotelů přímo u těch písečných najdete na Skrz.cz. Pokud byste na dovolené zatoužili po něčem nevšedním, adrenalinové zážitky jako kitesurfing, windsurfing či jízdu na vodním skútru nebude problém splnit. Alternativou pak může být klidná vyjížďka na výletních lodích na nedaleké ostrovy.
Právě hodinová plavba na nedaleký Giftun Island vám zajistí příjemný celodenní program na území, které je chráněnou přírodní oblastí. Tady nic víc než písečné pláže nečekejte. Jde o ryze odpočinkovou oázu.

K nejznámějším plážím letoviska patří El Mamsha. Lemuje ji celá řada restaurací, barů a obchůdků a vybízí tak k večerním toulkám. Líbit se tu bude rodinám s dětmi i sportovcům. Hraní plážového volejbalu nebo fotbalu tu patří na denní pořádek.

Vynechat nelze ani Makadi Bay. Procházet se po zdejším jemném písku je slast. Navíc jde v Hurghadě o místo vhodné i pro šnorchlování. Hejna malých rybek a zachovalé korály je vždy radost pozorovat. Objevovat tu můžete také podvodní skály a tunely, které tvoří fascinující podvodní krajiny.

Komernčí prezentace

Zdroj informací: skrz.cz
Zdroj fotografií: Neschan Shutterstock.com
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků