Elektronické zabezpečení domova: jak ho správně vybrat

Kvalitně zabezpečená okna a vstupní dveře jsou základní pojistkou proti případnému „vetřelci“, pokud však chcete zvýšit ochranu svého domova, myslete také na pořízení alarmu.

Titulka pro: Elektronické zabezpečení domova: jak ho správně vybrat
Zobrazit fotografii v galerii

Víte však, podle jakých parametrů si vybrat alarm vhodný právě pro váš byt, dům nebo chalupu? Cena je určitě důležitá, avšak nejde jen o ni, výrobek by měl být certifikovaný, s dostatečnou zárukou a servisní nabídkou, neméně podstatná je i volba montážní firmy. Více nám prozradí Daniel Havel ze společnosti Jablotron Alarms.

Co odradí zloděje

Nedávno provedený průzkum týkající se bezpečných domácností se nezaměřil na zkušenosti obyčejných lidí, ale naopak těch, kteří nám znepříjemňují život – na zloděje. Z průzkumu vyplynulo, že z běžných zabezpečovacích systémů jsou pro „nenechavce“ největší překážkou alarmy a bezpečnostní dveře. Pokud dveře už máte, myslete nyní právě na elektronické zabezpečení.

Zvažte stupeň zabezpečení

O jaké stupně jde? Obecně se rozlišují čtyři stupně, přičemž pro domácnosti se nejčastěji používají systémy stupně zabezpečení 2 (nízká až střední, vhodná pro větší objekty typu chalupy nebo rodinného domku) nebo 1 (nízká, zpravidla dostačující pro byty či menší chaty). Důležitá nejen pro vás, ale i pro pojišťovny je už zmiňovaná certifikace celého systému.

A co za to

Uvažujete o ochraně svého bytu v paneláku, domku nebo chaty? Pak odhadem počítejte s výdaji od 20 do 45 000 Kč. Finančně nejnáročnější položkou je samotná technika, tedy ústředna, klávesnice, detektory pohybu a tříštění skla, magnety na dveře a okna, kouřové a plynové detektory a podobně (a to bez ohledu na drátovou, či bezdrátovou instalaci). 

Pro lepší představu nyní uvádíme modelové příklady zabezpečení.

Rodinný dům ve starší zástavbě nebo v satelitním městečku

Myslete na dostatečný rozsah detektorů pro zabezpečení všech potenciálně rizikových míst, ale i na částečné hlídání jak ve dne (zejména jde o garáž a dílnu, tedy přízemní „vstupní“ prostory), tak v noci (zde se připojuje celé přízemí). Rovněž je vhodné řešit i přilehlý pozemek stejně jako třeba ochranu proti požáru. Alarm komunikuje prostřednictvím GSM sítě, ovšem majitelé objektů se nemusí spokojit jen se sdělením, že někdo neoprávněně vstoupil do jejich domova, ale můžou si nechat celý systém propojit s bezpečnostní agenturou.

Byt ve městě či na sídlišti

V tomto případě je zásadní pořídit si bezpečnostní vchodové dveře s detektorem otevření a v interiéru, ale i na balkoně či terase pak instalovat detektory pohybu. Komunikace alarmu GSM sítí je standardem.

Chata nebo chalupa na okraji vsi, v osadě či na samotě

Podle svých preferencí a velikosti objektu volte stupeň zabezpečení 1 nebo 2, lze ho doplnit i kamerou s vestavěným GSM komunikátorem. S ohledem na lokalitu, kdy na poplach nemůže nikdo nebo jen omezeně reagovat, se doporučuje propojení systému s bezpečnostní firmou.


Připravila: Marcela
Foto: archiv firmy DAFE-PLAST
14. 8. 2013
 

DISKUZE K ČLÁNKU

0

To my doma neřešili nějak zvlášť bezpečenost do doby, dokud když jsme byli na dovolené se nám někdo snažil dostat do domu. Nevěřili byste, jak moc hrozivý pohled byl, když přijedete po dovolené s dobrou náladou domu a vidíte poškrabané a skoro zničené dveře... Hrozivý pohled.. Nicméně jsme se rozhodli takovýmto situacím předejít a pořídili si trezor .

ODPOVĚDĚT

0

My budeme jednou u našeho domu také řešit zabezpečení. Nejdřív ho ale musí manžel postavit :-) . Když půjde všechno podle plánů, tak bychom se mohli příští podzim stěhovat :-) . V týdnu nám mají konečně namontovat plastová okna, která jsme si objednali z Pramos , tak jsem zvědavá, jak s nimi bude dům vypadat :-) .

ODPOVĚDĚT

0

Je fajn, že lidi myslí na to jak si zabezpečit dům po fyzické stránce, ael co jeho právní ochrana? Já ji taky dlouho neřešila, ale potom jsem si přecejen projistotu založila přes https://www.alphacitizen.com/cs/ svěřenecký fond, díky kterému mám právní ochranu mého majetku zajištěnou.

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (3 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Titulka pro: Vlastní byt znamená jistotu ve stáří

Vlastní byt znamená jistotu ve stáří

Podle statistik ČSÚ bydlí ve vlastní nemovitosti přibližně dvě třetiny rodin. V rodinném domě žije...

5 tipů, jak zútulnit vaši ložnici podle moderních trendů

5 tipů, jak zútulnit vaši ložnici podle moderních trendů

Probouzíte se unavení, podráždění, bez energie, a to i po dlouhých hodinách spánku? Pak je...

Titulka pro: Veletrhy nábytku, bydlení a zahrady už od zítřka!

Veletrhy nábytku, bydlení a zahrady už od zítřka!

Řešíte stavbu nebo rekonstrukci? Nábytek do bytu? Zajímáte se o zahradu? Pak si nenechte ujít...

Titulka pro: Vzorový dům? Takhle můžete bydlet i vy

Vzorový dům? Takhle můžete bydlet i vy

Pokud uvažujete o novém bydlení a poohlížíte se po řadové výstavbě, určitě si také kladete...

Kdy vylétne z hnízda? Nedělejte si z bytu mama hotel!

Zatímco někteří potomci se snaží vylétnout z hnízda co nejdříve, poznat svět a osamostatnit se,...

Nový start do života v pronájmu bytu v Praze

Nový start do života v pronájmu bytu v Praze

Rozešla jste se s partnerem a nyní hledáte nový pronájem bytu v Praha?

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

FREESTYLE KOLOBĚŽKA

Zdravím, nemáte prosím doporučení, kde objednat ...

DETOX ORGANISMU

Jakým způsobem podstupujete detox organismu ? Hrozně ráda ...

TINKTURA

Ahoj, chtěla bych se zeptat jaké máte zkušenosti s ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

© 2020, MeziŽenami.cz