Filmové novinky

Filmová novinka: Escobar

Dvě hodiny napětí slibuje žhavá filmová novinka Escobar, pojednávající o legendárním zločinci Pablu Escobaru, který si vybudoval respekt krví.

Žánr: thriller 

Režie: Fernando León de Aranoa 

Hrají: Javier Bardem, Penélope Cruz, Peter Sarsgaard a další

Novému snímku, který má právě dnes premiéru v našich kinech, dominuje herecký pár Bardem – Cruz. Oba se můžou pochlubit nejslavnějším filmovým hereckým oceněním, soškou Oscara. Javier Bardem ji získal za roli zabijáka ve filmu Tahle země není pro starý, další démonickou postavu předvedl jako protivník Jamese Bonda ve Skyfall. Penélope Cruz má doma Cenu akademie za film Vicky Cristina Barcelona.

Určitě jste o něm slyšeli 

Jméno Pabla Escobara (v podání Javiera Bardema) je známé, ale víte o něm opravdu všechno? Zfilmovaný příběh jednoho z největších zločinců všech dob má překvapivého vypravěče. Stala se jím novinářka a televizní celebrita Virginia Vallejo (Penélope Cruz), která s Escobarem prožila žhavý vztah. Escobar, bezohledný vrah, narkobaron a vládce kokainového impéria, byl ve své době jedním z nejbohatších lidí planety. A také jedním z nejnebezpečnějších. Na druhé straně však „hrál“ docela pěkné role – byl současně otcem, manželem, milencem a také ochráncem chudých. Dodnes se v Kolumbii najdou lidé, kteří v něm, bráno naší historií, stále vidí novodobého Jánošíka.

Jak se získává respekt 

Novinářka Virginia Vallejo poznala nejdříve Pabla, muže, jenž staví domy pro chudinu, umí být zapálený pro věc i se chovat galantně. Když v něm objevila nelítostného zločince, bylo pozdě. Pablovo kriminální kokainové království stále roste, má miliony dolarů, vlastní malou armádu, drogy prodává v tunách. Chce ale víc a hlavně to, co mu stále chybí – respekt. Rozhodne se, že si ho vyslouží zabíjením. Vytoužený respekt mu má přinést krev a co nejvyšší částka na mezinárodním zatykači. Statisticky vzato pro něj pracovali doslova stovky nájemných vrahů, kteří většinou pocházeli z nuzných poměrů. 

Escobarovo jméno znamenalo strach, země se zmítala ve válce a teroru a do hrobů putovali malí gauneři i vysocí politici, včetně tří prezidentských kandidátů. Krvavý pohár ale nakonec přetekl a Escobar se stal terčem amerických tajných služeb.

Pokud byste se na film chtěli vydat se svými teenagery, měli byste vědět, že se doporučuje od 15 let. 

Připravila: mar 

Foto: BONTONFILM


Diskuze: příspěvků