Filmové novinky

Filmová premiéra: Cizinec ve vlaku

Sbírání kytiček

Také máte někdy pocit, že jste se obrazně ocitli na špatné koleji? Hlavní postava nového filmu Cizinec ve vlaku si tím však může být stoprocentně jistá

Žánr: akční, thriller 

Režie: Jaume Collet-Serra 

Hrají: Liam Neeson, Vera Farmiga, Patrick Wilson, Sam Neill a další 

Seznamte se: 

Michael McCauley je docela obyčejný člověk, který žije obyčejný, vlastně až nudný život. Ani jeho práce pojišťováka, do níž denně jezdí vlakem, zrovna nepřekypuje dobrodružstvími. To se však má brzo změnit. Maličkost za sto tisíc. Právě ona obyčejnost hlavní postavy se zamlouvala herci Liamu Neesonovi, který nastiňuje děj. „Michael dojížděl v tom samém vlaku deset let, pět dní v týdnu. Pak ho ale vyhodí z práce, protože je mu šedesát,” uvádí herec. „Neví, jak to řekne své ženě a na domu má hned dvě hypotéky. Zajde si na drink s kamarádem, bývalým policistou, a nasedne do vlaku odhodlaný říci své ženě a synovi, který se chystá jít na vysokou školu, že nemají žádné peníze,“ vypráví. 

Jenže ve vlaku ho osloví tajemná žena a zeptá se ho: „Chtěl byste udělat maličkost za 100 000 dolarů?“ Právě tahle neobvyklá nabídka rozpoutá dramatické okamžiky, během nichž si Michael sáhne na dno svých psychických i fyzických sil. Nechal se vtáhnout do velice nebezpečné hry, kdy má ve vlaku najít někoho, kdo tam nepatří. K jeho odhalení používá všechen důvtip a dovednosti, brzy si ale uvědomí, že se zamotal do smrtelně nebezpečného spiknutí. Hrozí, že skončí vraždou pasažérů ve vlaku a že on je jediný, který to dokáže zastavit. Povede se mu zjistit, oč tady skutečně běží? Přežije to? A co ostatní pasažéři? 

Připravila: red 

Foto: BONTONFILM

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků