Filmové novinky

Filmová premiéra: Tři generace

Sbírání kytiček

V každé rodině se najde nějaký problém či životní etapa, s níž se její členové musí svým způsobem vyrovnat. Cože teprve, když jde o tři ženy různých generací. Anebo už nejsou tři?

Žánr: drama, komedie


Režie: Gaby Dellal


Scénář: Nikole Beckwith, Gaby Dellal


Kamera: David Johnson


Elle Fanning, Naomi Watts, Susan Sarandon a další


Snímek Tři generace režisérky a spoluautorky scénáře Gaby Dellal nabízí více než jen běžný pohled na rodinné neshody. Na plátně se rozehrávají emocionální scény, někdy více humorné, jindy ironické, zejména mezi třemi ženami – vnučkou, matkou a babičkou.


Každá je jiná

Babičku, která se politicky angažuje a častuje svoje okolí sarkastickými poznámkami, ztvárňuje Susan Sarandon. Její bohémskou dceru hraje Naomi Watts a třetí do počtu je Elle Fanning v roli teenagerky. Která už nechce být děvčetem, ale mužem, a tak podstupuje léčbu proměny pohlaví. Právě tahle významná životní změna ovlivňuje i ostatní členy rodiny. A nutno podotknout, že ne zrovna v dobrém.


Babička kontra vnučka

Dejme nyní slovo Susan Sarandon: „Tři generace jsou příběh rodiny, které se snaží vládnout babička Dolly se svou partnerkou Frances. Dolly vlastní dům, kde nechá svou dceru jakožto svobodnou matku vychovávat její dceru. Když se ale vnučka chce stát mužem, babička je paradoxně nejvíc proti. Proč nemůže být obyčejná lesba? Dolly tak prezentuje tu spoustu lidí, kteří tohle nechápou. Nechápou, že jde hlavně o to fungovat jako rodina a přijímat změny, které nám život přináší.“


Aby se své role zhostila co nejlépe, Elle Fanning se snažila poznat co nejvíce mladých lidí, kteří podobnou proměnu podstoupili: „Byli tak šťastní, že se můžou stát tím, kým vždycky chtěli být, a nemusejí se už skrývat. Nejvíc mě dostal nadšený kluk, kterému byl po užívání testosteronu konečně vidět ohryzek.“ Díky těmto poznáním se jí lépe hrál někdo, kdo nechce žít v těle, v jakém se nachází. Zkusila se do toho vcítit a výsledek nyní můžete posoudit sami.


Připravila: Marcela
Foto: Fénix Distribution

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků