Tipy

GS Mamavit s hořčíkem

V období těhotenství má žena zvýšenou potřebu nejen kyseliny listové a nenasycených mastných kyselin (DHA a EPA), ale také hořčíku.

 

V období těhotenství má žena zvýšenou potřebu nejen kyseliny listové a nenasycených mastných kyselin (DHA a EPA), ale také hořčíku.

Doporučená denní dávka pro dospělého člověka je 300 mg, těhotné ženy ho však potřebují o čtvrtinu více. Zdrojem hořčíku jsou například banány, ananas, datle, ořechy, luštěniny, kukuřice či pohanková mouka. Vítaným pomocníkem moderních maminek jsou také multivitaminové přípravky určené právě pro období těhotenství, které dodají ženám v období před početím, v těhotenství i při kojení nezbytné vitamíny a minerální látky. „Při výběru vitamínů by se žena měla zajímat především o obsah kyseliny listové v přirozené formě, hořčíku a nenasycených mastných kyselin DHA a EPA“ říká RNDr. Pavel Suchánek.

GS Mamavit s hořčíkem obsahuje 150mg hořčíku, což je optimální množství, které by mělo vyrovnat deficit při zvýšených potřebách v těhotenství. Vybrat si můžete také další variantu vitamínů pro těhotné s vysokým obsahem hořčíku, a to GS Mamavit Prefolin® + DHA a EPA, který ještě navíc obsahuje esenciální mastné kyseliny. Esenciální mastné kyseliny DHA a EPA jsou látky s blahodárnými účinky na organismus. Příjem DHA z těla matky přispívá k vývoji očí a mozku plodu*. Složení obou variant GS Mamavitu bylo vyvinuto ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze – Podolí.

GS Mamavit zakoupíte v lékárně. GS Mamavit Prefolin® + DHA a EPA 30 tablet a 30 kapslí – 449Kč. GS Mamavit 100+10 tablet – 413Kč.

Přípravila: Katka
Foto: GS
12. 9. 2014


Diskuze: příspěvků