Knihy

Halina Pawlowská: A přeskočila jiskra

Sbírání kytiček

Každou knihu Haliny Pawlowské její věrní čtenáři netrpělivě očekávají. S jistotou ví, že se zasmějí a dočkají se i několika pouček a dobrých rad, jak ustát některé životní situace. Autorka se tentokrát zaměřila na vlastní rodinu.

Sbírka povídek A přeskočila jiskra je napsaná s naprostou lehkostí, jednotlivé příběhy mají překvapivé pointy a samozřejmě velkou dávku humoru. Pokud máte problémy s rodiči, s dětmi, s partnerem nebo vlastními pochybnostmi o věrnosti a vzhledu, tak nechoďte k psychologovi, ale přečtěte si její novou knížku.

Na paškál si v nové povídkové knize bere svoji rodinu. Ale na milý paškál, žádné zlomyslnosti nečekejte. Od všech údajně získala povolení, jen její vnuk Hugo odmítl v rodinných příbězích „hrát“.

I její přátelé, a hlavně přítelkyně se zdají být velkou inspirací. Ovšem možná je za povídkami jen spisovatelská licence.

Nová kniha, ale stále mile stejná Halina, tak jak ji její čtenáři znají a mají rádi. S lehkostí psané texty, které ve vtipné lince gradují k ještě vtipnějšímu a chytrému závěru. A často k lekci, kterou může udělit jen život sám. Nechybí ani Halininy legendární bonmoty a odžité rady. Teď, před obdobím dovolených jistě využijete třeba doporučení, že nejlepší dovolená je dovolená s kamarádkou nebo, že odpočinek, tak jako všechno, končí únavou.

Rodinné povídky aneb když máte ségry, bráchy, děti, babičky, dědečky a vnoučata, tak se fakt máte! A když nikoho nemáte, tak… taky dobře! Můj tatínek mne naučil, že člověk může vždycky očekávat od kohokoliv cokoliv. Má maminka mne naučila, že prádlo si musí každý vyprat sám. Moje děti mne naučily, že největší výhodou společného bydlení je to, že si vždycky máte na kom vybít vztek! Mám svou rodinu opravdu ráda. Myslím si proto, že ji mohu s klidem pomlouvat,“ říká Halina Pawlowská o sbírce, která je protkána životními moudry, na která si musí každý přijít sám…, ale pokud si knihu přečtete, na některá možná přijdete o něco dříve.

Kamarádka Dana Batulková potvrzuje, že Halininy knihy mají vliv na její život, protože nepostrádají humor, kterého není nikdy dost. „Vždy se těším, že se zasměju a že to, co jsem zvorala a jsem z toho špatná, není třeba brát až tak vážně. Její nadhled a sebeironie jsou ozdravující,“ přiznává známá herečka.

Každopádně právě na dovolenou je tahle kniha ideální volba. Stačí ji jen otevřít… a hned přeskočí jiskra.

Připravila: Katka Soušková

Zdroj informací: Albatros, Halina Pawlowská
Zdroj fotografií: Albatros
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků