Knihy

Henriikka Rönkkönen: Ze života single ženy

Sbírání kytiček

Odvážná zpověď ženy hledající lásku odkrývá mnohá tajemství současné mladé generace.

Děj

Henriika už je pět let single. Její poslední vztah s „Medvídkem“ byl také jejím jediným delším vztahem. Od té doby hledá. Její hledání ideálního partnera ale není žádná romantika. Využívá v podstatě každou příležitost, a protože většina mužů, které potká, nemá o trvalý vztah zájem, spokojí se většinou i se sblížením jenom na jednu noc. Stačí, že se jí dotyčný líbí. Z baru se jede rovnou domů. Někdy se to neobejde bez následků.

Ačkoliv je to knížka, která má pobavit, z některých zážitků vás bude mrazit. Někdy vám bude až smutno. Když už vypadá nějaké setkání nadějně, Henriika je schopná nápadníka odehnat třeba jenom svojí zarážející upřímností. Pak se konečně zamiluje. Nebo nezamiluje? Sama se ve všech svých pocitech spíš ztrácí a všechny peripetie ve společnosti Kance, Antibakteriála, Tatéra a dalších svých milenců se rozhodla popsat.

Dojmy

Jednotlivé kapitoly připomínají blogové příspěvky, autorka původně své zážitky popisovala v blogu a částečně z nich vycházela. Někdy nám nabízí svoje postřehy o seznamování, jindy popisuje přímo to, co prožila. Je to čtení hodně lascivní. Autorka nešetří detaily jak z intimností, tak z toho, co se jí odehrává v hlavě.

Opravdu všechny ženy touží po onom dokonalém princi, kterého si vezmou, budou s ním mít dům a rodinu. A opravdu jde většině mužů jenom o sex? Jsou schopné si i přes to ženy užít jednorázový sex? Jsou muži schopní minimální zodpovědnosti? Otázek je víc než dost. Sbližování mezi muži a ženami je jedno nekonečné téma. Šokovalo mě, co je někdo schopný vypustit na papír. Není to jen přemíra vulgarismů, ale i zvláštní postoj autorky k sobě samé. Je dobré umět si ze sebe udělat legraci, ale není nutné se vyloženě ponižovat, abychom ostatní zaujali.

Autorka je schopná ve své touze zaujmout udělat úplně všeho. Bohužel to vypadá, že takhle jedná se všemi muži. A jakého chlapíka tohle bude přitahovat? Doufejme, že realita není tak vyhrocená. Není jednoduché najít někoho, s kým nám bude dobře. Ale když se budeme tvářit jako někdo jiný, tu spřízněnou duši najdeme jenom těžko. Většina z nás touží po lásce, a to není nic, za co bychom se měli stydět. Ale taky není důvod to zesměšňovat. Chce to trpělivost a taky trochu štěstí. Všem vám ho moc přeju!

Autor recenze: Jitka Králová – vystudovala komunikaci a ráda čte a píše povídky. Napsala také knihu o lásce na pozadí tragické události.

Zdroj informací: Albatros, Jitka Králová
Zdroj fotografií: Jitka Králová
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků