Společnost

Herecké Velikonoce

Sbírání kytiček

Co má společného Linda Rybová s kočičkami, Tereza Kostková s orangutanem a beránky a Veronika Jeníková s bišonkem? Pojítkem jsou nejhezčí svátky jara. Jak je tedy tyto herecké tváře, hvězdy seriálu Cesty domů, vnímají?

Všechny sympatické herečky mají děti, byť rozdílného věku, a i to se promítne do jejich představ o letošních Velikonocích.

 

Veronika Jeníková

Veronika Jeníková

Například Veronika Jeníková už má potomky poněkud odrostlejší, takže u nich doma koledu neprožívají. Pokud to jde, jezdívá Veronika o Velikonocích na hory, ale letos to bude asi jinak. „Často se mi taky stává, že během nich stejně jako o Vánocích hraju, ale to nevadí. Pokud jsem v Praze, mám ráda, když je na Velikonoce teplo a svítí sluníčko. Koupím si osení, petrklíče, obarvím pár vajíček a udělám si jarní náladu. Pokaždé peču velikonoční nádivku, ve které musí být něco zeleného. Každý rok do ní dávám nějakou novou ingredienci,“ vypráví. Prima pohodu a báječnou jarní náladu jí také přinese čtyřnohý mazlíček, havanský bišonek Marty. Ostatně o bišoncích se traduje, že jsou antistresoví jedna radost, tak pokud v současné době hledáte vhodnou rasu třeba i do panelákového bytu, berte to jako tip.

Linda Rybová

Linda Rybová

O zvířatech na statku herečky Lindy Rybové a jejího manžela, rovněž herce Davida Prachaře, sice nic nevíme, tak jsme se pokusili spočítat alespoň jejich děti. Spolu mají čtyřletého Františka a školačky Rozárku a Josefínu. „Velikonoce budeme trávit u nás doma na vesnici. A slavíme je jak v křesťanském, tak v pohanském duchu. Děti vnímají, že jsou svátkem zmrtvýchvstání, ale barvíme i vajíčka a chodí k nám koledníci.“ A jak je to s kočičkami avizovanými v perexu? „Výzdobu máme rádi spíš přírodní, většinou jen vrbu a kočičky, žádné kýčovité ozdoby ze supermarketů,“ říká Linda.
 

Tereza Kostková

Tereza Kostková

Do třetice se nám svěřila Tereza Kostková, která začala s oslavou Velikonoc vlastně už týden předem – nejprve v rámci charitativní akce prodávala sladké beránky a pak v Zoo v Ústí nad Labem pokřtila tamější nový přírůstek, mládě orangutana bornejského. Samička se jmenuje Pěkná a Tereziny Velikonoce jistě budou také takové. „Miluju je, ale v naší rodině se nedrží zvyk barvit vajíčka. Syn Toník má sice pomlázku a zná velikonoční příběh o zmrtvýchvstání, ale koledovat asi nepůjde. Když byl malinký, jezdívali jsme na Velikonoce do Rožnova pod Radhoštěm, kde jsme si je pokaždé moc užili, ale v Praze to nějak není ono,“ svěřuje se herečka. Tak nevíme – kde tedy bude Tereza letos slavit Velikonoce…


Text: Marcela, Monika
Foto: FTV Prima
9. 4. 2012

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků