Filmové novinky

Hotel Transylvánie

Sbírání kytiček

Chcete-li se dobře pobavit, navštivte hotel plný animovaných příšer. Bát se určitě nebudou ani malí diváci.

Žánr: Animovaný/Rodinný/Komedie

Režie: Genndy Tartakovsky

Hrají: Adam Sandler, Andy Samberg, Kevin James, Selena Gomez, Steve Buscemi

Český dabing: Petr Rychlý, Lucie Vondráčková, Ondřej Brzobohatý, Libor Terš, Jitka Moučková, Jaroslava Brousková

Hudba: Mark Mothersbaugh

Hlavní postavou nového animáku pro celou rodinu je legendární hrabě Dracula. Tentokrát ovšem nevystupuje v podobě krvežíznivého nočního přízraku, ale jako milující a oddaný otec mladé upírky Mavis. Pro svou dceru je Dracula ochotný udělat cokoliv, jen aby ji ochránil před nebezpečným světem zlých lidí, kteří nebohá monstra pronásledují a likvidují. Postaví proto na odlehlém místě obrovský hrad, který slouží nejen jako domov upíří rodinky, ale také jako hotel pro ostatní nebohé příšery. Tento rok se ovšem do Hotelu Transylvánie sjíždějí úplně všichni představitelé záhrobního svět, aby oslavili Mavisiny 118. narozeniny. Mavis se tak stane dospělou a touží si splnit své dávné přání – objevit svět venku za zdmi hradu. Její otec ji ovšem záhy přesvědčí o tom, že říše lidí je pro ni nebezpečná a jediným vhodným místem pro život je jejich kamenný domov.

Tradiční poklidnou atmosféru v hotelu naruší nečekaný příjezd mladého lidského turisty, který ani nemá ponětí, jaké problémy svým příchod Draculovi způsobil. Než upíří hrabě vymyslí plán na jeho odstranění, stačí se totiž mladík do krásné Mavis zamilovat. A co hůř, ona jeho lásku opětuje.

Zhruba před měsícem se v kinech objevil animovaný snímek pro děti Norman a duchové, který obdobně pracoval s postavami z klasických hororových filmů. Hotel Transylvánie je však na rozdíl od Normana, kde se objevovali jen duchové a zombíci, zaplněn snad všemi možnými strašidly, na která si jen vzpomenete. Setkáme se tak s vlkodlaky, čarodějnicemi, kostlivci, mumiemi, duchy, zombíky, upíry a mnoha, mnoha dalšími. Scény, kdy poznáváme jednotlivé obyvatele hotelu, patří díky tomu k těm nejlepším z celého filmu. Příšery jsou mile stylizované a karikované, ani menší děti se jich rozhodně bát nebudou. Navíc si s nimi užijí opravdu hodně legrace a všechna monstra jsou tu vlastně za „ty hodné“ postavy.

Ústřední zápletka o lásce dvou mladých lidí z rozdílného prostředí, které navíc nepřeje otec dívky, není vlastně nijak objevná a všem dospělým je jasné, jak příběh nakonec dopadne. Díky svižnému tempu snímku a standardně dobré animaci se ale ani doprovod dětí nudit nebude.

Přestože bylo hlavní téma filmu nepochybně jen záminkou pro prezentaci různorodých příšerek a jejich vtipných výstupů, drží si Hotel Transylvánie jistou kompaktnost. Jako celek působí relativně svěže a ostudu si rozhodně neudělá.

Autor: Veronika
Hodnocení: 7/10
Foto: Falcon

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků