Společnost

Hromadná oslava narozenin českých celebrit a 584 narozeninových svíček na dortu!

Tak takový věk už je opravdu uctyhodný! Nejedná se ale o stáří jednoho člověka, nýbrž o celkový věk tzv. „únoráků“, kteří oslavili své narozeniny na společné párty. A kdo jsou vlastně ti „únoráci“? Jsou to lidé, které spojuje extrémní svobodomyslnost, osobitý humor, neovladatelnost a některé z nich i účast na velkolepé oslavě, která se konala v pražském hotelu U Prince na Staroměstském náměstí. Co všechno se může stát, když se tyto osobnosti sejdou na společné narozeninové oslavě, jejímž moderátorem byl Václav Žmolík?

O zábavu a dobré jídlo rozhodně nebyla nouze, a tak si mohli Jana Bernášková, Kateřina Brožová, Miroslav Donutil s chotí, Lenka Filipová, Patrik Hezucký, Bohouš Josef, Jitka Kocurová, Lucie Králová, Vladimír Kratina s manželkou a dcerou, David Kraus s maminkou Janou Karusovou, Berenika Kohoutová, Míša Nosková, Marta Ondráčková a Tereza Zimová svou oslavu opravdu pořádně užít. V únoru slaví své narozeniny například i Paris Hilton, Yoko Ono nebo Robbie Williams.

Již při příchodu to sršelo vtipem a nápaditostí, tedy vlastnostmi, které jsou těmto lidem vlastní. Jelikož slavili narozeniny společně, chtěli si navzájem i netradičně všichni popřát. Využili heliem naplněné balonky, nasáli jejich obsah do plic, začali zpívat, recitovat, gratulovat, vykřikovat své soutěžní přání. V tom se celý hotel rozezněl roztomilými hlásky gratulujících si oslavenců. Chvilkami museli svá vystoupení opakovat, protože pro hlasitý smích všech je nebylo slyšet. Gratulant a oslavenec s nejvtipnějším výstupem, Patrik Hezucký, od Jiřího Bauera, ředitele hotelu U Prince, obdržel tučný voucher na konzumaci. „Tak to jsem opravdu nečekal. Doteď jsem neměl co jíst, ale teď se konečně s přítelkyní pomějeme“,  řekl a následně se rozplakal blahem komik a moderátor Hezucký.

V průběhu večera si hosté mohli odnést i jedinečný zážitek, o který se postarala kartářka Noor Volná z Věštírny Květy Fialové. Ta přítomným vykládala snad jen světlou budoucnost a co je čeká, to zůstalo jejich tajemstvím. Můžeme jen doufat, že by si snad nedovolila dát nikomu žádný špatný dárek v podobě pesimistické věštby. Veselou památku na tento den vytvořil karikaturista, který všem namaloval na místě portrét. Oslavenci se pak jeden druhému posmívali, jak srandovně na obrázcích vypadal a jak malíř dokonale vystihnul jejich podstatu.

A co by to bylo za oslavu bez pořádného dortu? Počet svíček byl samozřejmě čistě symbolický, jelikož při součtu všech roků, které oslavenci slavili, by jich na dortu muselo být 584 a z toho už by mohlo být pěkné horko. Při výrobě dortu trénovali kuchaři zapálit toto množství svíček v kuchyni, ovšem takový žár zpustil protipožární alarm, a tak si při slavnostním večeru toto riziko raději odpustili. Dort byl velkou 7 kg lahůdkou, stejně jako všechny kulinářské speciality, které hotel pro své hosty připravil.

Jediné, co se tomuto večeru dalo vytknout, bylo chladné počasí, které oslavencům znemožnilo celovečerní pobyt na jedné z nejvyhlášenějších teras na světě s výhledem na Prahu. Ti nejzvědavější však na terasu zavítali alespoň na chvilku.

Jak obvykle slaví narozeniny, nám prozradil David Kraus, který říká: „Bujaré sebeoslavování není nic pro mne, ale vždy dělám velký mejdan na kulatiny. Hlavní oslavy v mém životě budou asi svatba a narození dítěte. Tyto dvě je podle mě potřeba oslavit opravdu pořádně. Nejlepší dárek k narozeninám je však krásný večer s milovanou přítelkyní,“ poslal romantický vzkaz z hotelu U Prince své dívce David Kraus.

Své dlouhodobé přání nám sdělila Berenika Kohoutová, ale jelikož si jej nepřála v tichosti při sfoukávání svíček na dortu a vyslovila ho nahlas, může si být jistá, že se jí nikdy nesplní. Podobné přání měl i Vladimír Kratina: „Vzhledem k tomu, že jsem narozen v zimě, ale mám rád léto, teplo a moře, přál bych si oslavit narozeniny někdy třeba v Karibiku na pláži.“ na rozdíl od Bereniky si toto přání může spíš splnit.
Bohouš Josef: „Pěkná oslava byla na mé čtyřicetiny v Holešovicích Na Kovárně, kam přišli moji největší kamarádi z divadla. Jako kuriózní dárek jsem o nich dostal snad tisíce balení Tic Taců.,“ vzpomíná na svůj asi nejpočetnější dárek Bohouš Josef.

Připravila: Zuzana
Foto: Hotel U Prince
25.2. 2013
 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků