Společnost

Hvězdná dovolená

Sbírání kytiček

Zajímá vás, jak tráví dovolenou herci z oblíbeného seriálu Cesty domů?

Vendulka Křížková

Vendulka Křížková

Po letech často mávneme rukou nad všelijakými nepříjemnostmi, které nás potkaly, což je i případ Vendulky Křížové. „Měli jsme teprve roční Anežku a stalo se nám, že nás na dovolené v Itálii okradli. Vzali nám nejen peníze, ale i pasy, kreditní karty, foťák, všechno. A Anežka si ještě poslední den rozbila pusu. Dneska už o tom vyprávím s úsměvem, ale tenkrát mi bylo do pláče. A nejlepší dovolená? Doufám, že ta mě teprve čeká. Ale mám jedno místo, kde je mi vždycky dobře – na maminčině chalupě v Jeseníkách. Když se tam všichni sjedeme, maminka říká, že pro chalupu jsme jako pohroma, ale pro nás všechny je to velká pohoda,“ směje se Vendulka Křížová.
 

Iva Kubelková

Iva Kubelková

Herečka a moderátorka Iva Kubelková dělí dovolenou na „před“ dětmi a „s“ dětmi. Do kategorie „před“ se řadí například cestu na Srí Lanku a do Indie. Ale od té doby, co se jí narodily děti, je pro ni báječná každá dovolená, kterou si užijí její děvčátka. „V létě jezdíváme na chalupu do Podkrkonoší, kde skáčou do potoka a chytají žáby a všichni chodíme na houby. Když je hodně velké vedro, vyrážíme k severnímu moři. A rádi si prodloužíme léto, takže v září nebo začátkem října se třeba vypravíme do nějaké exotické země za teplem a sluníčkem,“ říká.

Na co dodnes ráda vzpomíná Bára Lukešová? „Bylo mi asi osmadvacet a bezdětná jsem vyrazila s kamarádkou Bárou Kodetovou do Řecka. Dva měsíce jsme jezdily stopem a loděmi z ostrova na ostrov, spaly na pláži pod nebo na lodích. Jely jsme třeba lodí na Kypr, tam jsme pobyly dva dny a pak chytly další loď do Izraele. Měly jsme ty nejlevnější palubní jízdenky samozřejmě bez kajuty, tak jsme bivakovaly na zádi lodi, spaly na karimatkách a v ešusu si vařily polévku. Když člověk někam jede tak dlouho, má mnohem intenzivnější zážitek, než když tam doletí za pár hodin.“
 

Martin Kraus

Martin Kraus

Ani Martin Kraus si nepotrpí na luxus a ani nemusí jet za každou cenu k moři. „Mirek Etzler, můj seriálový táta, mě a mou přítelkyni vzal před pár týdny lézt na skály. Strašně se nám to líbilo, tak jsme se domluvili, že si to v létě zopakujeme a vyrazíme na týden. Víc zatím neplánuju, protože budu mít v létě dost práce a zbylé dny strávím u nás na statku u koní.“
 

Miroslav Šimůnek

Miroslav Šimůnek

 A jak to dělá Miroslav Šimůnek? Dovolenou zásadně neplánuje, vždycky se rozhodne během pár dní a vyrazí. „Před časem jsem žil několik let v zahraničí a i když jsem tam pracoval, bral jsem ten čas jako velkou dovolenou. Za nejhorší naopak považuju tu, na kterou jsem se vydal s jednou kamarádkou. Letěli jsme na Kanáry, ale už v letadle jsme se pohádali. Nakonec jsme si vzali každý svůj apartmán, takže jsme sice byli spolu, ale trávili ji každý sám. Nemáte s kým sdílet zážitky, komu se svěřit. To už bych nikdy nechtěl zažít,“ vzpomíná herec.

Připravila: Marcela, Monika
Foto: archiv TV Prima
13. 6. 2012

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků