Kosmetika

I muži chtějí mít krásné vlasy

Sbírání kytiček

Značka Kérastase Paris představuje novou řadu profesionálních vlasových péčí KÉRASTASE HOMME CAPITAL FORCE, která byla vytvořena exkluzivně pro muže a speciální potřeby jejich vlasů a jejich vlasové pokožky. CAPITAL FORCE je první řadou od Kérastase s technologií Systéme Taurine, která napomáhá mužům každodenně bojovat s jejich největší obavou – předčasným vypadáváním vlasů – a zároveň dodává rovnováhu vlasové pokožce, a tak omezuje nadměrnou tvorbu lupin, její nadměrnou mazivost, či slábnutí vlasového vlákna.

Co řeší muži v oblasti péče o vlasy nejvíce?

PRIMÁRNÍ PROBLÉM: předčasné vypadávání vlasů

Každý člověk disponuje určitou vlasovou masou (mezi 100 000 – 150 000 vlasy), která je částečně obnovitelná. Při normálním fungování vlasové pokožky člověk ztrácí 50 – 100 vlasů denně, které jsou spontánně a přirozeně nahrazeny novými vlasy. Nadměrné a lokální vypadávání vlasů se může začít objevovat již od adolescence. Vlasová masa se tedy začíná postupně vyčerpávat, což může vést až k úplné ztrátě vlasů: plešatosti.

Předčasné vypadávání vlasů je ovlivněno jak interními, tak externími faktory.

U mužů jsou genetické a hormonální faktory hlavními interními příčinami vypadávání vlasů. V závislosti na genotypu mají muži více či méně predispozic k nadměrnému vypadávání vlasů, a to především v oblasti čela, koutů a na temeni hlavy (až u 80 % případů vypadávání vlasů u mužů existuje stejná problematika v rodině z otcovy strany).

Na hormonální úrovni je vypadávání vlasů ovlivňováno mužskými hormony, a to především testosteronem (oboupohlavní hormon).

SEKUNDÁRNÍ PROBLÉMY:

Kromě předčasného vypadávání vlasů muži nejčastěji řeší problematiku spojenou s nesprávným fungováním vlasové pokožky – a to nadměrnou mazivost vlasové pokožky, nadměrnou tvorbu lupů a slábnutí (ztenčování) vlasového vlákna. Tato problematika muže zajímá především z estetického hlediska vlasů, nicméně tyto faktory ve skutečnosti negativně napomáhají předčasnému vypadávání vlasů.

Mastné vlasy a mastná vlasová pokožka
Nadměrná produkce mazu je spojena s působením hormonů. Hormon testosteron je úzce spjat s mazovou žlázou a její funkcí – produkcí mazu. Dochází-li k nadměrné produkci mazové žlázy, vlasy i vlasová pokožka se mastí. Testosteron existuje i v ženském těle, ale v mnohem menším množství. Tento fakt vysvětluje například i důvod, proč adolescentní chlapci mají větší problémy s akné než dívky. A zároveň je to tedy i důvod, proč je problém mastící se vlasové pokožky a vlasů mnohem častější u mužů než u žen.

Vlasová pokožka s lupy
Lupy jsou způsobeny organizmy zvanými pytiriasis, které jsou běžně přítomné ve vlasové pokožce a obvykle zůstávají neaktivní. Důvodem k aktivitě může být dědičnost nebo kyselé pH vlasové pokožky. Pytiriasis je vyživován mastnými kyselinami, které jsou součástí séba produkovaného mazovou žlázou. Vzhledem k faktu, že muži vlivem hormonu testosteron produkují více séba, pytiriasis se rozmnožuje mnohem rychleji a snadněji.

Ztenčování vlasového vlákna = souběžný problém spojen s vypadáváním vlasů.

KERASTASE HOMME CAPITAL FORCE
Speciálně pro nejčastější potřeby mužských vlasů a jejich vlasové pokožky vyvinuly Laboratoře Recherche Avancée L´Oréal novou technologii SYSTÈME TAURINE. Technologie SYSTÈME TAURINE obsahuje aktivní složky, které působí proti negativním důsledkům hormonálních změn a proti sekundárním faktorům, které ovlivňují rovnováhu mužské vlasové pokožky. Duální působení technologie Système Taurine představuje působení na zachování hustoty vlasů a boj s jedním z častých projevů mužské vlasové pokožky – maštění a lupy.

ZACHOVÁNÍ HUSTOTY VLASŮ + BOJ S LUPY
 

 Capital Force Anti-pelliculaire

Capital Force Anti-pelliculaire

Šamponová lázeň Capital Force Anti-pelliculaire je určena na každodenní použití pro zachování hustoty vlasů a pro péči o vlasovou pokožku s nadměrnou tvorbou lupů.

Neoplachující se finální péče Capital Force Anti-pelliculaire – aktivátor vlasových kořínků stimuluje vlasovou masu a zabraňuje opakovanému výskytu lupů. Lehká svěží textura v podobě spreje umožňuje snadnou aplikaci na vlasovou pokožku.

Dodává energii a svěžest vlasové pokožce, zachovává vlasy přirozené na dotek bez jakýchkoliv viditelných stop po aplikaci. Účinnost v boji proti lupům prokázána již po prvním týdnu používání. Ještě 4 týdny po ukončení každodenního používání je dosaženo výrazného a stálého omezení tvorby lupin.

ZACHOVÁNÍ HUSTOTY VLASŮ + BOJ S MASTNOU VLASOVOU POKOŽKOU
 

 Kapital Force Anti-gras

Kapital Force Anti-gras

Šamponová lázeň Capital Force Anti-Gras je určena na každodenní použití pro zachování hustoty vlasů a pro péči o nadměrně se mastící vlasovou pokožku. Textura v podobě čirého gelu umožňuje snadné každodenní použití. Aktivní chladivá složka vytváří pocit svěžesti vlasové pokožky.

Neoplachující se finální péče Capital Force Anti-gras – aktivátor vlasových kořínků stimuluje vlasovou masu a reguluje tvorbu mazu. Lehká svěží textura v podobě spreje umožňuje snadnou aplikaci na vlasovou pokožku.

Dodává energii a svěžest vlasové pokožce, zachovává vlasy přirozené, nemastné a lehké. Snižuje vylučování mazu a ozdravuje vlasovou pokožku.

ZACHOVÁNÍ HUSTOTY VLASŮ + BOJ SE SLÁBNUTÍM VLASOVÉHO VLÁKNA

 

 Capital Force Densifiant

Capital Force Densifiant

Šamponová lázeň Capital Force Densifiant je určena na každodenní použití pro zachování hustoty vlasů a pro posílení slábnoucího a ztenčujícího se vlasového vlákna. Textura v podobě perleťového gelu umožňuje jemné každodenní použití a zlepšuje finální úpravu vlasů díky svému texturizačnímu efektu „druhé kůže“.

Neoplachující se finální péče Capital Force Densifiant – aktivátor vlasových kořínků stimuluje vlasovou masu a dodává texturu a sílu slábnoucím a ztenčujícím se vlasům. Lehká svěží textura v podobě spreje umožňuje snadnou aplikaci na vlasovou pokožku i do vlasů.

Povzbuzuje vlasovou pokožku, zanechává vlasy přirozeně lehké. Vlasy se snadno upravují, jsou silnější a hustší na dotek.

Připravila: Katka
Foto:
19. 1. 2011
 

 

 

 

 

 

 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků