Kosmetika

Intimní záležitost

Sbírání kytiček

Jsou věci, o kterých se příliš nemluví… A přitom jsou úplně bežnou součástí ženského života…

Mám na mysli menstruaci a vše co s ní souvisí. Dnešní ženy všechny trable spojené s menstruačním cyklem mají možnost zvládat mnohem lépe než naše babičky. Existují přípravky proti menstruačním bolestem i projevům premenstruačního syndromu, dostupná je hormonální antikoncepce a na trhu je nespočet hygienických potřeb – tamponů a menstruačních vložek…
 
Ale otázku hygienických potřeb ženy většinou příliš neřeší, mívají své oblíbené značky, typy vložek či tamponů a ty používají dle potřeby. Občas se ženy rozhodnou vyzkoušet něco nového – impulzem může být například dcera, která začala menstruovat a teprve hledá, co jí bude vyhovovat, ale i kamarádka, která vyzkouší novou značku a je spokojená nebo mohou být důvodem i zdravotní problémy…
 tampony Ria

tampony Ria

Tampony jsou v současné době velmi oblíbené mezi mladými děvčaty, je to nejspíš dáno osvětou a také nabídkou. Ale jejich používání bylo v minulosti spojeno s mnoha předsudky. Nicméně s postupem času došli odborníci k tomu, že se není třeba ničeho obávat, používání tamponů rozhodně neohrožuje zdraví. A tak se v současné době experti většinou shodují, že záleží pouze na ženě, jestli je pro ni pohodlnější nosit tampon nebo vložku.

Používání tamponů umožňuje větší pohodlí a volnost pohybu, což ocení jistě ty z žen, které žijí aktivním životním stylem a věnují se i během menstruace různým činnostem. Tampony lze používat po celý den, dokonce i přes noc. Nemusíte se obávat z infekcí nebo z toho, že tampony zabrání odtoku menstruační krve. Důležité je zvolit správnou velikost tamponu (dle síly menstruace). A samozřejmě dodržovat doporučenou dobu používání a tampony pravidelně vyměňovat.
 
 vložky Ria

vložky Ria

 Menstruační vložky používají většinou ženy, kterým je nepříjemné samotné zavádění tamponu nebo i jeho nošení. Příčinou toho je většinou nesprávný postup při zavádění tamponu nebo výběr špatné velikosti. Některé ženy se zase obávají uvíznutí tamponu v pochvě nebo přetržení šňůrky. Vložky také často upřednostňují dívky, které ještě neměly pohlavní styk.

 
Na trhu existují různé druhy menstruačních vložek a tamponů – klasické, ultratenké a slipové vložky,vložky s křidélky, vložky pro noční použití a nechybí ani nabídka tamponů pro různě silnou menstruaci. Ucelenou řadu dámské hygieny nabízí společnost Hartmann-Rico, jejíž historie výroby vložek sahá až do roku 1936. Naše maminky si určitě vzpomenou na Monety, které za své doby byly opravdovým hitem. Na tento úspěšný produkt plynule navázala další populární značka Ria, která poskytuje pohodlí a bezpečí všem ženám, které se nechtějí během menstruace jakkoli omezovat.
 
Připravila: Šárka
Foto: Hartmann-Rico
13.12.2010

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků