Zdraví

Jak být fit i na podzim: Homeopatické doporučení v rámci prevence dětí v období podzimu a zimy

Tentokrát vám MUDr. Magdaléna Záchová poradí, jak využít homeopatii v podpoře imunity u dětí.

Oscillococcinum 

Preventivní dávkování je 1x týdně 1 tuba. U dětí, které trpí častěji na nachlazení, se osvědčilo preventivní dávkování zvýšit na 2x týdně (například v pondělí a ve čtvrtek).

Echinacea 5 C 

Užívat 5 granulí 1x denně po dobu 7 dnů, pak týden pauza, znovu 7 dnů a týden pauza. Takto pokračovat během celého zimního období. Tento lék je vhodný v kombinaci s Oscillem a Siliceou.

Silicea 15 C 

10 granulí 1x týdně během zimního období. Vhodný pro všechny děti, které začaly navštěvovat kolektiv.

Thymuline 9 C 

Tento lék je na lékařský předpis. 5 granulí 1x denně 1x za týden, celkem 4 týdny po sobě. Následně stačí 1 dávka á 2 týdny během celého zimního období. Lék má silný imunostimulační účinek jak v dětském, tak v dospělém věku.

Aviaire 15 C 

Tento lék je na lékařský předpis. Vhodný u dětí, které trpí na časté záněty středního ucha. 5 granulí 1x denně 1x za týden, celkem 4 týdny po sobě. Poté stačí 1 dávka á 2 týdny během celého zimního období.

Dulcamara 9 C 

Vhodné pro jedince, kteří mají tendenci onemocnět, jsou-li ve vlhkém prostředí (např. návštěvy bazénů). Dávkování: 5 granulí před návštěvou bazénu a dále 5 granulí večer po návštěvě bazénu.

Echinacea 5 C 

Vhodné pro děti předškolního a mladšího školního věku, které jsou náchylné k nemocem. Účinný proti žlutým rýmám. Dávkování: 1x denně 5 granulí po dobu zvýšeného výskytu onemocnění HCD.

Rhus toxicodendron 5 C 

Vhodné pro sportovce nebo děti, které se rychle zpotí a mohou prudce vystydnout. Dávkování: 10 granulí rozpustit v 0,5 l vody a popíjet během sportovního výkonu.

Arnika Montana 9 C 

Vhodné pro sportovce nebo děti provozující venkovní podzimní sporty (fotbal, atletika, etc.), podporuje imunitu a zlepšuje svalovou regeneraci. Dávkování: 10 granulí do 0,5 l vody a popíjet během sportu (možné podávat během sportovního výkonu v kombinaci s lékem Rhus toxicodendron 9 C).

Autor: MUDr. Magdaléna Záchová

Zdroj informací: kniha Homeopatická materia medica s repertoriem, William Boericke, Oscar E. Boericke, Alternativa 2017

Diskuze: příspěvků