Zdraví

Jak se vyznat v krizových linkách pomoci?

Člověku může ulevit, když se svěří. Nemusí na své trápení být sám, proto existují už desítky linek důvěry, které nám nabízejí pomoc v aktuální situaci. Ale není linka jako linka. Jak si vybrat tu správnou krizovou linku?

V době pandemie koronavirové nákazy lidé častěji vyhledávají pomoc a potřebují se svěřit. „Pokud se necítíte dobře v mezilidských vztazích, máte obavy z aktuální situace nebo máte strach o své blízké, je dobré své obavy vyslovit a svěřit se se svým trápením druhým. 

Někteří lidé nemají v této těžké době nikoho ve své blízkosti, s kým by si promluvili nebo se blízkým nechtějí svěřovat. V těchto případech je vhodné zavolat na linku důvěry,“ představuje poslání linek důvěry ředitelka Modré linky Hana Regnerová. „Na krizovou linku je vhodné se obrátit i v případě, že se cítíte osamělí, propadáte se do depresivních stavů, pociťujete úzkosti z budoucnosti nebo máte strach, že přijdete o práci a budete v existencionální tísni,“ dodává Regnerová. 

Nákupy a praktická pomoc 

Ředitelka Modré linky doporučuje si napřed dobře rozmyslet, s čím aktuálně potřebujeme pomoci. Pokud chceme například jen pomoci s nákupem, informace o aktuálních opatřeních či další praktické záležitosti, které si nemohu v současné době zařídit, potom je vhodné kontaktovat linku pomoci například zřízenou městem, krajem či nějakou známou organizací v okolí, které slouží právě pro tyto účely. 

Psychická pomoc 

„Pokud lidé potřebují psychickou pomoc či řeší osobní témata, můžete zkontaktovat prověřenou linku důvěry. Kontakty na linky jsou uveřejněny na stránkách České asociace provozovatelů linek důvěry – www.capld.cz. Mohou se samozřejmě rovnou obrátit na naši Modrou linku, kde jim bude poskytnuta odborná pomoc krizového interventa a informace o další možné pomoci,“ zdůrazňuje Hana Regnerová a přeje všem co nejklidnější vyváznutí z těchto obtížných dnů.

Telefony dostupné každý den od 9. do 21. hodiny – 608 902 410, 731 197 477 a Skype: modralinka

Zdroj: Modrá linka pomoci

Foto: Pixabay


Diskuze: příspěvků