Jak si zařídit interiér? Zkuste to s pomocí astrologie

Inspirujete se horoskopy a zajímá vás, co se uvádí o jednotlivých znameních zvěrokruhu? Nemusí však řešit jen lásku, vztahy, zdraví či práci, ale také – váš domov.

Titulka pro: Jak si zařídit interiér? Zkuste to s pomocí astrologie
Zobrazit fotografii v galerii

Chcete vědět, jak souvisí interiér s důsledností Kozorohů? Co doma preferují Vodnáři? Které barvy si oblíbily Ryby…? Společně s astroložkou Martinou Lukáškovou (www.transformotor.cz) si pojďme říci, jak by se jednotlivá znamení dala charakterizovat z pohledu bydlení.

„Když se v bytě sejde víc lidí a mají možnost, jistě si vytvoří své ,koutky´či přímo místnosti. Zařídí si je po svém. Byt většinou vybavuje žena, a pak můžeme zohlednit její solární znamení s přihlédnutím k potřebám jejích blízkých. A pokud si bydlení zařizuje pár, vždy by měl najít kompromis, který se mezi vkusem každého z nich dá vytvořit,“ říká astroložka.


Kozoroh

Zemská povaha Kozorohů je ve svém vkusu ovlivněná stabilitou, solidností, tradicí, ale i výlučností. Jejich realismus se projeví v potřebě dát všem věcem místo, avšak úložné prostory nijak neruší vzhled interiéru. I proto se u nich doma snadno zorientujete. Někteří se přihlásí k anglickému stylu a druzí budou opatrovat nábytek po rodičích a upřímně nechápat, co by na svém bytě měli měnit.

Pokud se neobklopí trvale zelenými a na zálivku nenáročnými rostlinami, vykompenzují si potřebu zeleně na barvě koberce či potahů. S důsledností sobě vlastní si pořídí co nejkvalitnější matrace a rošty do postele. A také moderní elektrospotřebiče (myčka, dobrá pečící trouba a velká lednice), které jim usnadní život. Zvyk je pro Kozorohy opravdu železná košile.


Vodnář

Vzdušná povaha svobodomyslných Vodnářů si bude utvářet interiér podle toho, aby byl v první řadě účelně zařízený – přeplněný byt jim nevyhovuje. Mají rádi volnost a to i v designu. Což se projevuje například tak, že na jedné straně preferují materiály hladkého, jednoduchého profilu i povrchu, a na druhé straně se neobávají asymetrie, špičatosti ani futuristického vzhledu.

Ve svém výběru půjdou po tom, co je snadno dostupné a to jen proto, aby je nákup a zařizování bytu nezdržovalo. Barevné odstíny se budou pohybovat v tlumených škálách žluté, šedé a hnědé.

Co ještě určuje domov Vodnářů? Uklízí z nutnosti, proto se obklopují takovým bytovým vybavením, které se snadno udržuje v čistotě. Preferují dřevěné podlahy, dlažby či linolea, na kterých nebudou šetřit. Důležitou roli v jejich interiéru hraje světlo.


Ryby

Obklopují se buď světlými odstíny barev, od bledě modré, okrovou, béžovou až k šedé, ke kterým přidávají jednu kontrastní – černou, či červenou, nebo se jim líbí jasné barevné tóny. Inspiraci nacházejí i v exotických kulturách či v tradicích svého rodného kraje. Vše je závislé na jejich vzpomínkách a snech.

Ryby nepřekvapí ochotou chránit životní prostředí a třídit odpad. Můžou inklinovat i k folklórnímu, vesnickému stylu a dřevu, ratanu, bambusu, proutí, kachlům, cihlám a recyklovaným materiálům. Takže umakart, lamino a další umělé materiály u nich doma moc nehledejte.


Beran

Lidem ve znamení Berana není jednoduché něco nabízet. Ve svém jádru nejsou nároční a nechtějí na ničem příliš lpět. Pokud by si mohli vybrat, upřednostní přízemní, maximálně patrový, prostorný objekt, který jim umožní věnovat se zálibám. Doma ocení hodně světla i světlé teplé barvy, zvětšující prostor.
V bytě by mohli preferovat jednoduché dlažby, linolea, dřevěné či plovoucí podlahy; i pro Berany je podstatná snadná údržba. Podobný přístup mají k rostlinám; přestože si jich domů moc nepořídí, o to lépe se o ně dokážou postarat. A jako každé znamení i Berani mají jistou slabost – pro skleněné věci. Až budete řešit, jaký dárek věnovat Beranům, zkuste to s bytovými doplňky právě z tohoto materiálu.


Býk

Někteří Býci jsou velice nároční a mají rádi pohodlí, čemuž odpovídá i jejich interiér: masivní a dokonale propracovaný nábytek, koberce s historií či ručně tkané, na péči náročné tkaniny. Barvy chtějí světlé a teplé. Ale i přes inklinaci k přepychu jejich domov nebude nijak „přeplácaný“. Druhá skupina Býků představuje přírodní typ, který dává přednost zdravotně nezávadným materiálům (bavlna, vlna, dřevěné podlahy a nábytek, ratan...).

Co k Býkům obecně patří? Keramika a porcelán. Mají rádi i hrnkové rostliny, nebojí se ani na pěstování náročných druhů. Budou-li mít příležitost, udělají si z okenní římsy, balkónu či předsíně malou zahrádku. A kdyby získali pozemek, vytvoří na něm zahradu skutečnou, na které si každá návštěva bude připadat jako v ráji.


Blíženci

Tohle znamená má rádo barvy, které dokáže kombinovat tak, že návštěvy u něj doma mají pocit jízdy na kolotoči. Nicméně vkus Blíženců není kýčovitý; je vedený duchem humoru a dětské rozpustilosti. Kombinovat můžou nejen různé barvy, ale i styly, a tak vytvořit zcela originální interiér.

Pokud se na něco vysloveně zaměří, bude to jejich pracovna, koutek pro jejich hobby či knihovna. K Blížencům patří i velká okna, která místnosti dodají světlo a prostor. A rovněž záliba napříkald v ratanových kouscích (co třeba křeslo po dědečkovi?), které dokážou prostor zakrýt, a přitom mu nijak neubírají na vzdušnosti.

A jak si stojí další znamení? Ta si probereme zase příště!
 

Připravila: redakce
Foto: RAKO
9. 7. 2015

DISKUZE K ČLÁNKU

VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Titulka pro: Vlastní byt znamená jistotu ve stáří

Vlastní byt znamená jistotu ve stáří

Podle statistik ČSÚ bydlí ve vlastní nemovitosti přibližně dvě třetiny rodin. V rodinném domě žije...

5 tipů, jak zútulnit vaši ložnici podle moderních trendů

5 tipů, jak zútulnit vaši ložnici podle moderních trendů

Probouzíte se unavení, podráždění, bez energie, a to i po dlouhých hodinách spánku? Pak je...

Titulka pro: Veletrhy nábytku, bydlení a zahrady už od zítřka!

Veletrhy nábytku, bydlení a zahrady už od zítřka!

Řešíte stavbu nebo rekonstrukci? Nábytek do bytu? Zajímáte se o zahradu? Pak si nenechte ujít...

Titulka pro: Vzorový dům? Takhle můžete bydlet i vy

Vzorový dům? Takhle můžete bydlet i vy

Pokud uvažujete o novém bydlení a poohlížíte se po řadové výstavbě, určitě si také kladete...

Kdy vylétne z hnízda? Nedělejte si z bytu mama hotel!

Zatímco někteří potomci se snaží vylétnout z hnízda co nejdříve, poznat svět a osamostatnit se,...

Nový start do života v pronájmu bytu v Praze

Nový start do života v pronájmu bytu v Praze

Rozešla jste se s partnerem a nyní hledáte nový pronájem bytu v Praha?

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

BATOH NA OBJEDNÁNÍ

Zdravím, poradíte prosím na jakém e-shopu vybrat batoh do ...

CVIČENÍ DOMA U TV

Ahoj snažíte se někdo doma cvičit u tv?

VÝBAVA NA ZIMNÍ SPORTY

Ahoj kde bych si mohla koupit něco na zimní sporty.Ráda bych ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

© 2016, MeziŽenami.cz