Bydlení

Jak si zařídit interiér s pomocí astrologie

Inspirujete se horoskopy a zajímá vás, co se uvádí o jednotlivých znameních zvěrokruhu? Nemusíte však řešit jen lásku, vztahy, zdraví či práci, ale také – váš domov.

Chcete vědět, jak souvisí interiér s důsledností Kozorohů? Co doma preferují Vodnáři? Které barvy si oblíbily Ryby? Společně s astroložkou Martinou Lukáškovou si pojďme říci, jak by se jednotlivá znamení dala charakterizovat z pohledu bydlení.

Když se v bytě sejde víc lidí a mají možnost, jistě si vytvoří své ,koutky´ či přímo místnosti. Zařídí si je po svém. Byt většinou vybavuje žena, a pak můžeme zohlednit její solární znamení s přihlédnutím k potřebám jejích blízkých. A pokud si bydlení zařizuje pár, vždy by měl najít kompromis, který se mezi vkusem každého z nich dá vytvořit,“ říká astroložka.

Kozoroh

Zemská povaha Kozorohů je ve svém vkusu ovlivněná stabilitou, solidností, tradicí, ale i výlučností. Jejich realismus se projeví v potřebě dát všem věcem místo, avšak úložné prostory nijak neruší vzhled interiéru. I proto se u nich doma snadno zorientujete. Někteří se přihlásí k anglickému stylu a druzí budou opatrovat nábytek po rodičích a upřímně nechápat, co by na svém bytě měli měnit.

Pokud se neobklopí trvale zelenými a na zálivku nenáročnými rostlinami, vykompenzují si potřebu zeleně na barvě koberce či potahů. S důsledností sobě vlastní si pořídí co nejkvalitnější matrace a rošty do postele. A také moderní elektrospotřebiče (myčka, dobrá pečící trouba a velká lednice), které jim usnadní život. Zvyk je pro Kozorohy opravdu železná košile.

Vodnář

Vzdušná povaha svobodomyslných Vodnářů si bude utvářet interiér podle toho, aby byl v první řadě účelně zařízený – přeplněný byt jim nevyhovuje. Mají rádi volnost a to i v designu. To se projevuje například tak, že na jedné straně preferují materiály hladkého, jednoduchého profilu i povrchu, a na druhé straně se neobávají asymetrie, špičatosti ani futuristického vzhledu.

Ve svém výběru půjdou po tom, co je snadno dostupné. A to jen proto, aby je nákup a zařizování bytu nezdržovalo. Barevné odstíny se budou pohybovat v tlumených škálách žluté, šedé a hnědé.

Co ještě určuje domov Vodnářů? Uklízí z nutnosti, proto se obklopují takovým bytovým vybavením, které se snadno udržuje v čistotě. Preferují dřevěné podlahy, dlažby či linolea, na kterých nebudou šetřit. Důležitou roli v jejich interiéru hraje světlo.

Ryby

Obklopují se buď světlými odstíny barev, od bledě modré, okrovou, béžovou až k šedé, ke kterým přidávají jednu kontrastní – černou, či červenou, nebo se jim líbí jasné barevné tóny. Inspiraci nacházejí i v exotických kulturách či v tradicích svého rodného kraje. Vše je závislé na jejich vzpomínkách a snech.

Ryby nepřekvapí ochotou chránit životní prostředí a třídit odpad. Můžou inklinovat i k folklórnímu, vesnickému stylu a dřevu, ratanu, bambusu, proutí, kachlům, cihlám a recyklovaným materiálům. Takže umakart, lamino a další umělé materiály u nich doma moc nehledejte.

Beran

Lidem ve znamení Berana není jednoduché něco nabízet. Ve svém jádru nejsou nároční a nechtějí na ničem příliš lpět. Pokud by si mohli vybrat, upřednostní přízemní, maximálně patrový, prostorný objekt, který jim umožní věnovat se zálibám. Doma ocení hodně světla i světlé teplé barvy, zvětšující prostor.

V bytě by mohli preferovat jednoduché dlažby, linolea, dřevěné či plovoucí podlahy; i pro Berany je podstatná snadná údržba. Podobný přístup mají k rostlinám; přestože si jich domů moc nepořídí, o to lépe se o ně dokážou postarat. A jako každé znamení i Berani mají jistou slabost – pro skleněné věci. Až budete řešit, jaký dárek věnovat Beranům, zkuste to s bytovými doplňky právě z tohoto materiálu.

Býk

Někteří Býci jsou velice nároční a mají rádi pohodlí, čemuž odpovídá i jejich interiér: masivní a dokonale propracovaný nábytek, koberce s historií či ručně tkané, na péči náročné tkaniny. Barvy chtějí světlé a teplé. Ale i přes inklinaci k přepychu jejich domov nebude nijak „přeplácaný“. Druhá skupina Býků představuje přírodní typ, který dává přednost zdravotně nezávadným materiálům (bavlna, vlna, dřevěné podlahy a nábytek, ratan.).

Co k Býkům obecně patří? Keramika a porcelán. Mají rádi i hrnkové rostliny, nebojí se ani na pěstování náročných druhů. Budou-li mít příležitost, udělají si z okenní římsy, balkónu či předsíně malou zahrádku. A kdyby získali pozemek, vytvoří na něm zahradu skutečnou, na které si každá návštěva bude připadat jako v ráji.

Blíženci

Tohle znamená má rádo barvy, které dokáže kombinovat tak, že návštěvy u něj doma mají pocit jízdy na kolotoči. Nicméně vkus Blíženců není kýčovitý; je vedený duchem humoru a dětské rozpustilosti. Kombinovat můžou nejen různé barvy, ale i styly, a tak vytvořit zcela originální interiér.

Pokud se na něco vysloveně zaměří, bude to jejich pracovna, koutek pro jejich hobby či knihovna. K Blížencům patří i velká okna, která místnosti dodají světlo a prostor. A rovněž záliba například v ratanových kouscích, které dokážou prostor zakrýt, a přitom mu nijak neubírají na vzdušnosti.

Rak

Co je pro Raky důležité? Kladou důraz na barvy, jež si vybírají v duchu „zlatá střední cesta“ – varianta barev tón v tónu je pro ně ideální. Nepotrpí si na výstřednosti, ale mají rádi obrazy, jimiž zdobí stěny. S chutí navštěvují bazary a starožitnictví a stanou-li se opravdovými sběrateli, jejich byt se záhy přeplní věcmi. Ovšem pokud se Raci chtějí obrazně řečeno vyvléknout z pout rodinné tradice, začnou preferovat jednoduchost a funkčnost.

Můžou-li si vybrat, dají přednost větším, proskleným bytům, neboť světlo je jejich výživou. Překvapí třeba i tím, že upustí od obvyklých záclon a zvolí třeba žaluzie. Rádi se totiž dívají z okna a není jim příjemné, když je výhledu něco ruší.

Lev

Lvi jako ohnivé znamení hodně inklinují k vodě a potřebují s ní být v kontaktu. Jejich koupelny budou mít minimálně kvalitní sprchový kout, nebo velkou vanu či přímo masážní úpravu. Mají dobrodružnou povahu, která je mnohdy zavede do různých koutů světa, a pak není divu, když si svůj domov vyzdobí právě suvenýry.

Bydlení Lvů je mnohdy okázalé, reprezentativní – musí být takzvaně „vidět“. Pravda, můžou se obklopovat i kýči, které jiným lidem vadí, ale Lvi v těchto věcem nacházejí projev moci a důstojnosti. Typickými příklady jsou zahradní sošky, zlaté klepátko na dveřích, demonstrativní pergoly a zahradní posezení s velkým grilem. Jako milovníci vody si ani na zahradě neváhají pořídit bazén.

Panna

Vkusně, prakticky a vybavený do posledních detailů – to je motto, kterým se Panny řídí při řešení interiéru. Budou-li mít prostor a finance, jistě se neopomenou inspirovat posledními módními trendy.

Lidé v tomto znamení nezřídka patří mezi čtenáře, což je v dnešní době chvályhodné, proto u nich doma najde své důstojné místo i knihovna. Dlažba či linolea jim budou vyhovovat pro snadnost údržby. A přestože s nadsázkou řečeno můžou lovit v paletě rozmanitosti perských koberců, nakonec si stejně pořídí koberec z materiálu, který se opět snadno udržuje.

Sklepy či dílny mají jasnou strukturu a i cizí člověk v nich najde vše potřebné k práci na zahradě, domě či autě.

Váhy

Patří k vybíravým lidem, kteří upřednostní veškeré pomůcky, jež jim při úklidu domova ulehčí život. Myslí na ekologii a jsou otevřené i eko-stavbám. Co je na nich ještě zajímavé? Když si vyhlédnou některý zařizovací předmět či prvek, nesleví ze svých představ, přestože na něj momentálně nemají. Tak si zkrátka našetří. Díky tomu bude jejich domov pěkně zařízený, byť to možná potrvá delší čas.

Vybírat si budou nejenom z přírodních surovin, ale i z nových módních materiálů. A protože mají rády společnost, doma neopomenou věnovat potřebné místo právě na sezení, třeba i pro početnější návštěvu.

Štír

Jejich vkus je otevřený všem složitým kombinacím, které ovšem nesmí být kýčovité. Možná se vám budou zdát leckdy pobuřující, ale Štíři rádi poutají pozornost. Například jejich nábytek i doplňky otevřeně provokují fantazii naší sexuality – což mimo jiné evokuje použití vlny, saténu či hedvábí.

Jsou odvážní, a tak se nebojí spojit třeba rodinné starožitnosti s neobvyklými materiály a nápadnými drapériemi nebo závěsy, které kontrastují s okolím, a přesto nejsou prvoplánově zkrášlující.

Střelec

Ohnivá povaha Střelců je ve svém vkusu výrazně ovlivněná jejich vnitřní filosofií a koníčky. Vybírají si materiály, které nejsou náročné na údržbu, rádi se obklopují „nálezy“ z cest. Preferují jednoduchý, funkční až minimalistický design nábytku spojený s kůží i koženkou, dávají přednost radostným barvám, které jsou vlastně odrazem jejich povahy. Byt podřídí i svým sportovním zájmům, „parkovat“ doma kolo je pro mnoho Střelců jasná věc. A pokud mají čtyřnohého mazlíčka, možná vás překvapí, kolik místa jsou mu ochotní věnovat. A rádi.

Připravila: Věra Hájková

Zdroj informací: www.transformotor.cz/wp/
Zdroj fotografií: Pixabay

Diskuze: příspěvků