Sport

Jaké oblečení zvolit na jógu a pilates: zajímavé benefity nabízí bambusová viskóza

Při výběru oblečení na jógu je třeba zvážit mnoho faktorů. Při jógové praxi je nutná volnost pohybu a pohodlí, aby nás nic nevyrušovalo. Oblečení by mělo správně padnout a být z kvalitních materiálů.

Výběr záleží nejen na našem vkusu, ale měl by ho ovlivňovat i druh cvičení, kterému se věnujeme. Při druzích dynamické jógy nám bude stačit jen tílko se sportovní podprsenkou a legíny. Na rozdíl od klidnějších stylů jógy, kde využijeme volnější trička, kalhoty nebo tuniky na jógu. Tuniky jsou skvělé zvláště na následnou relaxaci, aby nám bylo teplo a nic nás netlačilo. Velmi oblíbené jsou různé druhy kalhot např. volné, harémové nebo tříčtvrteční.

Výběr materiálu

Dalším důležitým hlediskem je výběr materiálu. Někomu vyhovuje funkční, syntetický materiál. Je to většinou polyester nebo nylon s příměsí elastanu. Na druhou stranu mnoho lidí volí přírodní a prodyšné materiály jako je bavlna nebo bambusová viskóza. Za povšimnutí stojí hlavně bambusová viskóza. Na omak je velmi jemná a má mnoho skvělých benefitů. Bambusová tráva není náročná rostlina a roste rychle, je dobře obnovitelná a na rozdíl od bavlny potřebuje mnohem méně vody. Při jejím pěstování není potřeba používat chemické postřiky, protože bambus má přirozené antibakteriální vlastnosti.

Tuto výhodu si zachovává i po zpracování, proto není cítit potem a není nutné ho často prát. Je výborný pro osoby s alergiemi a ekzémem, protože nedráždí pokožku. V chladnějším počasí příjemně hřeje a v teple krásně chladí. Další výhodou je také snadná údržba, stačí vyprat na nízkou teplotu a není skoro nutné ho žehlit.

Při pravidelné praxi je správná volba oblečení důležitá. Oblečení by mělo být prodyšné, pohodlné a pružné.

Připravila: Lucie Dvořáčková

Zdroj informací: https://www.yogainstyle.cz/cs/
Zdroj fotografií: Yoga in style

Diskuze: příspěvků