Společnost

Jaro Slávik a Agáta Hanychová pokřtili klokánka Alberta

Sbírání kytiček

V pražské ZOO bylo v pátek 11. 5. 2012 pokřtěno nedávno narozené klokaní mládě Albert. Křest přilákal do zoologické zahrady velký počet dětských návštěvníků i známých českých celebrit, pozvání přijaly také děti z pražských Klokánků.

Klokan Albert ZOO Praha

Klokan Albert ZOO Praha

Kmotrem klokánka se stal Jaro Slávik a Agáta Hanychová. Překvapením odpoledne byl moderátor Jiří Pomeje, který si pro rozveselení dětí oblékl kostým klokana a z kapsy rozdával dárky dětem. Poté vstoupil za malým Albertem do klokaního výběhu, aby mu předal dar v podobě nůše plné jídla. „Poučili mě, že klokani mohou být nebezpeční, i když vypadají roztomile. Byl jsem tedy trochu nesvůj, ale všechno dobře dopadlo,“ líčil herec Jiří Pomeje. „Dostal od nás čínské zelí, salát, mrkev a jablka. Myslím, že s takovou hostinou bude spokojený,“ usmívali se z bezpečného místa Jaro a Agáta.

Milými hosty křtu byly i děti z pražských Klokánků, které dorazily s tetami a zakladatelkou Klokánků JUDr. Marií Vodičkovou. Klokánek je projekt Fondu ohrožených dětí, jehož cílem je nabídnout dětem namísto ústavní výchovy přechodnou rodinnou péči na dobu, dokud se nemohou vrátit zpět do své rodiny, nebo dokud pro ně není nalezena trvalá náhradní rodinná péče.

Kromě již uvedených osobností se křtu účastnily i další známé tváře – mezi návštěvníky byl například Petr Kolář a Marek Ztracený se svými syny, Monika Marešová a Veronika Žilková s dětmi, Dagmar Patrasová a naživo akci svým zpěvem ozdobila Alžběta Kolečkářová.

 

Připravila: Katka
Foto: Albert, ZOO Praha
14. 5. 2012              

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků