Společnost

Jitka Válková: Kráska s hlasem pily

Sbírání kytiček

Přestože se proslavila vítězstvím v soutěži krásy Česká Miss 2010, její parketou je v první řadě zpívání. Tipli byste si, jakému žánru dává Jitka přednost?

S Jitkou Válkovou jsme se potkali na prezentaci italské vlasové kosmetiky Davines. Ještě tuto značku neznáte? Tak si ji pojďme více představit.


Používáte vlasovou kosmetiku Davines, anebo jste tu tak trochu náhodou?

Vlastně oboje (smích). Už dříve jsem používala přírodní pleťovou kosmetiku, ale s přírodní vlasovou jsem se ještě nesetkala. Líbí se mi, že Davines vlasy nezatěžuje, je šetrný k životnímu prostředí a má jednoduché obaly výrobků – jde přece o obsah. Zatím jsem vyzkoušela šampony, lak na vlasy a olejíček. Když si vlasy nalakujete, je fajn, že lak nemáte pomalu i v ústech, jak se mi to stávalo s jinými produkty. Vlasy nejsou slepené a přesto drží tvar.
Jste známá tvář, která je více vidět, takže se musíte o své vlasy také více starat. Jak?
Poměrně brzy jsem začala s barvením, už ve třinácti letech, a možná i proto mi pak začaly vlasy slábnout. Bez ošetřujících přípravků bych se neobešla. V Davines jsem si oblíbila zmiňovaný olejíček, který se nanáší na konečky vlasů a zacelí je. Vlasy jsou lesklé, přitom se nemastí a vypadají nadýchaně, takže jsem nejrůznější tužidla vlastně vyměnila za tento voňavý olejíček. Používám kvalitní šampony a kondicionéry, naopak příliš nemusím vlasovou žehličku. A také se snažím vlasy hned po umytí nerozčesávat, pak se dost lámou. Vyfoukám je do polosucha a až potom je začnu od konečků rozčesávat a tvaruji je přes kulatý kartáč.

Jste přírodní tmavovláska. Nechtělo by to barevně oživit?

Upřesním to: moje přirozená barva vlasů představuje podle jedné kadeřnice poslední odstín blonďaté, což je jinými slovy totéž, jako myší ocázky. Ale zní to líp. A oživit? Já už oživovala mockrát, měla jsem vlasy červené, tmavě růžové, zkusila jsem blond s oříškovým melírem, černou, oranžovou… Jen modré jsem ještě neměla, zato jsem si pořídila modré pramínky vlasů na klips, takže oživit barvu můžu raz dva. Na jeviště, když zpívám, je taková extravagance vítaná.

A jak se nejvíc líbíte svému partnerovi?

Přítel je spíš na tmavovlásky. Já jsem ráda, když to můžu občas střídat, ale nechtěla bych být klasickou blondýnou, ani mít černé vlasy.

Přijde mi, že k modelce dlouhé vlasy patří. Je to handicap, kdyby byla krátkovlasá?

Ave vlasech to není, atraktivní modelka může mít třeba klučičí sestřih. Také jsem zkoušela kratší verzi,ještě než jsem se přihlásila do soutěže Česká Miss. Tenkrát jsem měla vlasy skoro po pás a šla do mikáda.

Povídáme si v kadeřnickém salonu. Dokážete si představit, že byste si pořídila nějaké studio krásy?

Momentálně o tom vůbec neuvažuji. Studuji gymnázium, do toho zpívám – což mě živí, na rozdíl od modelingu, který je spíše třešničkou na dortu. Na podnikání jsem ještě mladá a navíc po maturitě chci pokračovat ve studiu na přírodovědecké fakultě.


Já vás znám spíše jako modelku než zpěvačku…

Vidíte, a přitom zpívám rock od svých čtrnácti let. Začínala jsem s kapelou, pak vystupovala sama a teď zase dáváme dohromady jednu skupinu. Jsou to mladí kluci, kteří dělají crah metal a to mě baví. Vloni jsem vydala svoje první CD a také si splnila sen, protože na CD najdete nahrávku slavné rockové balady Love Hurts, kterou jsem nazpívala se zakladatelem skupiny Nazareth – Danem McCaffertym.

Modelkou jsem se stala až díky vítězství v soutěži Česká Miss 2010, ale předtím jsem víc chodila po nejrůznějších pěveckých soutěžích, například jsem byla ve čtyřicítce nejlepších na prvním ročníku Superstar. Ale miss mi otevřela dveře a nabídla mnoho užitečných kontaktů právě do hudebního světa.


Skládáte si také sama svoje písně?

Mám nějaké melodie v šuplíku, ale ještě je čas. Písničky mi píše Karel Mařík, který spolupracoval třeba s Bárou Basikovou nebo Petrem Kolářem.

Právě Karel Mařík se jednou nechal slyšet, že váš alt je jako přímočará pila, která projede až do morku kostí. Kde bychom vás tedy mohli slyšet naživo?

Přijďte v pátek 22. 6. do Podbořan, na letní slavnosti. Na pódiu se vystřídá řada kapel a zpěváků, včetně mě, takže se budeme těšit!

Text: Marcela
Foto: Jan Tůma
21. 6. 2012

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků