Knihy

Knižní recenze: Kasie West – Kluk odvedle

Prázdninový románek o první lásce, o druhé lásce a zase o té první.

DĚJ:

Charlotte je šestnáct a žije s otcem a třemi staršími bratry. Jako čtvrtého brášku vždycky brala i o dva roky staršího souseda Bradena, který u nich tráví většinu volného času. Ale tohle léto je všechno nějak jinak. Charlotte dostala pokutu za rychlost a jindy benevolentní tatínek je tentokrát nekompromisní. Na pokutu si musí sama vydělat. A protože to chce mít Charlotte brzo za sebou, kývne na rychle splašenou práci v módním a kosmetickém butiku.

A tak místo běhání na hřišti mezi kluky musí radit zákaznicím s něčím, co je jí vlastně cizí. Dokonce se nechá zlákat slíbenou další finanční odměnou a zapózuje na předváděcí akci, která má podpořit prodej nové dekorativní kosmetiky. Je z ní najednou někdo úplně jiný. Zjišťuje, že je vlastně moc hezká a šikovná, protože zákaznice jí mají rády. Její dívčí verze je také mnohem zajímavější pro opačné pohlaví a jeden nápadník se jí obzvlášť zalíbí. Vypadá to, že by se mohla poprvé zamilovat.

Ale brzy si uvědomí, že by mohla být jen těžko šťastná, kdyby musela neustále něco předstírat. Sama sebou je přece s Bradenem, když je nenalíčená, v pyžamu a přes plot si s ním povídá o všem možném. Nebyla náhodou tak trochu zamilovaná už dávno do něj? Ale v tom případě by to byl průšvih. Pro Bradena je mladší sestrou, se kterou se může vyválet v blátě, ne? To je tedy situace!

Dojmy

Ta obálka! Nebudu určitě první ani poslední, kdo je nadšený, když má knížka krásnou obálku. Kluka odvedle je radost brát do ruky. Letní romantická atmosféra na dosah! A obsah všechna očekávání splní. Doporučím ji všem dospívajícím děvčatům i těm, které mají tahle léta už dávno za sebou. A to nejen pro úžasnou čtivost a různorodost témat, která se v příběhu prolínají. Je to promyšlená proměna hlavní postavy, která tuhle knížku zvedá tak vysoko.

Charlotte je skvělým příkladem toho, že je fajn být tak trochu kluk (intelektuálka, eko-holka, dosaďte si další), když se tak cítí dobře, ale že se nic nesmí přehánět. A pokud je v tom trochu pózy, může to být škoda. Protože ať si najdete svoje místo kdekoliv, být aspoň občas úplně normální holka, je stejně nejlepší. Užívejme si to!

Autor recenze: Jitka Králová

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Zdroj informací: Albatros Media
Zdroj fotografií: Albatros Media

Diskuze: příspěvků