Společnost

Kdo vaří tento týden? Samá dáma!

Sbírání kytiček

Je to tak, tentokrát se ve VIP Prostřeno! představí čtveřice hereček: Gabriela Filippi, Jaroslava Obermaierová, Miluška Bittnerová a Jana Krausová. Neváhejte a přijměte pozvání ke stolu!

Dnes vás k sobě domů zve sympatická Gabriela a vzápětí se rychlostí blesku přesuneme na chalupu Jarky. Jaké to asi bude?

Gabriela: Zdravé vaření

Aby šla herečce práce lépe od ruky, má zdatnou pomocnici – dcerku Sofinku. „Kuchyňka je ale malinká, já tady netrávím příliš mnoho času,“ přiznává hostitelka, která ráda vaří rychle a zdravě. Jak si však poradí s tím, že další dvě soutěžící – uhádnete které? – mají bezlepkovou dietu?

Gabrielino menu zní takto: miso polévka, marinovaná mozzarella, topinky z kváskového chleba, losos pečený v bylinkách a borůvkovo-malinový koláč s vanilkovou omáčkou ze soji. Nebude to až moc zdravé? Kuchařinka však zadělává na těsto a doufá, že hostům bude chutnat. Ještě to chce naložit rybu a sýry… A mezitím se dozvídáme, že miso polévka je prý ideální po ránu. Patrně proto, že jde o energetickou bombu, což si ostatně můžete někdy doma sami zkusit.

Dámy postupně ochutnávají jednotlivé chody, přičemž se Jarka málem udusí houbou shiitake. To jsou paradoxy, populární herečka je totiž vášnivou houbařkou. Ovšem shiitake není zrovna z našich končin, tak snad to této houbě promine. A jak všem zachutná naložená mozzarella? Losos je všeobecně známá dobrá ryba; nebo ji snad některá z dam nemusí? Další zajímavostí v bio menu je luštěnina quinoa, prý ideální pro bezlepkovou dietu.

Jako zábavu si Gabriela zvolila léčivé vůně a léčivý by měl být i finální ovocný koláč. Ovšem většina soutěžících spíš vypadá, že drží svou linii pevně v rukách – ochutná ho tedy alespoň některá z nich? Nechte se překvapit!

Jarka: Česká klasika

„Nevařím pravidelně, toho času není moc, spíš v sobotu a v neděli,“ říká zkušená herečka, jak často se dostane do kuchyně. A přitom všem představí svou druhou adresu, chalupu, na kterou jezdí už třicet let. Když se sejdeme na chalupě, jestlipak tomu bude odpovídat i připravované menu?

Několik Jarčiných pokrmů je mezi kolegyně vyhlášených, možná se jich dnes dočkají. Co byste říkali třeba plněným paprikám? „Mně to jídlo normálně nechutná, ale ty Jarčiny ano,“ chválí pokrm znalá Miluška. Po nich budou následovat Větrovcovy roštěnky a nakonec moučník bez mouky. „To budou pikantní roštěnky, protože Větrovec byl pikantní pán,“ vtipkuje Jana Krausová, kdežto Gabriela údajně ani netuší, jak takové roštěnky vypadají (ach, vy bio děvčata!).

Nabídne snad moučník bez mouky nějaké překvapení? Chutná slaně! Jde totiž o holandské sýry a zeleninový nářez. Však ho také Gabriela hned chválí, zatímco Janu potěší, jak pěkně dokáže Jarka pokrmy servírovat. Děvčata baví jedna druhou, zdá se, že tady se nikdo s nikým nepohádá. Nebo se pleteme? Co třeba zábava, nedá důvod k nějakému sváru? Dívejte se, abyste byli v obraze!


Připravila: Marcela

Foto: archiv FTV Prima

15. 1. 2013
 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků