Společnost

Když vaří cirkusák a tři holky jako květ

Sbírání kytiček

Další sestava osobností, které se nebojí účasti v pořadu VIP Prostřeno!, je známá – i tento týden se můžete těšit na zajímavé hosty.

Vám i ostatním soutěžícím bude vařit pokračovatel slavného cirkusového rodu Jiří Berousek, herečka a moderátorka Daniela Šinkorová, herečka Míša Kuklová a zpěvačka Marcela Březinová.

Jiří Berousek: Podruhé u plotny

Zatímco Marcela Březinová je s genderovým poměrem soutěžících spokojená, pro cirkusáka jsou tři dámy překvapením. A navíc se mezi nimi skrývá i jeho oblíbenkyně, o které si kdysi říkával, že by ji rád za ženu. Uhádnete, která ze soutěžících je jeho dávnou láskou?

Mladý táta a otec dvou dcer není zrovna kuchařským mistrem – k plotně se prý postaví podruhé (a poprvé to bylo údajně tehdy, když trénoval na účast v tomto pořadu). Proto není divu, že nejprve musí objevit, co se kde v kuchyni nachází, aby při vaření na ostro tolik netápal. Ovšem Jiří je jako snad každý muž soutěživý a navíc se chce před děvčaty ukázat.: „Kdyby stáli za dveřmi tři chlapi, tak bych se nesnažil. Ale tři pěkný baby, to v chlapovi probudí kohouta, co se naježí a chce se trochu předvádět.“

Podle kalendáře máme stále zimu, tak prý ať se všichni zahřejí dobrotami z grilu. Navíc Berouskovi často grilují, byť v jiném ročním období, a Jiří má na starost nakládání masa. Začíná s kuřecími prsíčky s listy salátu, pak bude chystat panenku v bramboráku a na konec ananas na grilu, naložený v rumu, hnědém cukru a skořici. Co myslíte, bude dnešní hostitel vařit opravdu sám? „S pečenými paprikami mi pomáhala máma, to je pravda, ale jak uvidíte, jinak vařím sám,“ tak trochu se chlubí Jirka a dodává, že hlavním chodem překvapil i sám sebe, protože právě z přípravy tohoto pokrmu měl trochu obavy.

Co na to ostatní soutěžící? Ani jedna hostitelovi nevěří, že opravdu běžně nevaří, a chválí a chválí, zatímco kuchař se čepýří a čepýří. Ovšem to ještě děvčata netuší, jaká je čeká zábava. Překvapí je dnešní hostitel nebo jim spíš nažene trochu strachu, když je seznámí s Mášou? Dívejte se a budete to vědět také!

Daniela Šinkorová: Sardinie u krbu

Herečka a moderátorka pochází ze Slovenska, že by plánovala halušky, jak se od ní mnohdy čeká? Ale ne, halušek už bylo dost, tentokrát se chystá tematicky vyrovnané menu ze Sardinie a hned pět chodů. Daniela připraví fíky se sušenou šunkou, chřestovou polévku s omáčkou, těstoviny z parmazánu, mořského vlka s bramborovou krustou a zmrzlinu s karamelem. Už teď jsme zvědaví, jak si s touto „náloží“ poradí ostatní soupeři.

Pokud jste se těšili, že vás herečka pozve k sobě domů, budete zklamaní – hostitelka všechny zve do tenisového centra svého partnera. Proč právě sem? „Je to můj druhý domov, trávím tady hodně času a klubovnu s krbem máme nejraději,“ vysvětluje. A během vaření ještě upřesňuje, že dnes připravuje pokrmy z kuchyně, kterou dobře zná (do Itálie často jezdí), navíc praktické fígle odkoukala od profesionálního kuchaře.

Italské vaření je v Čechách hodně oblíbené, trefí se tímto menu do chuťových not i svým hostům? Těstoviny má rád snad každý, ale co chřestová polévka, nebude mdlá? Míša Kuklová ji prý dobře zná, tuhle polévku vařívala její maminka. Ovšem Danielina verze je vylepšená smetanou, parmazánem a cuketovou focacciou. Chcete-li vědět, co je to focaccia, jaká se chystá zábava a kolik bodů si herečka nakonec vyvaří, nezbývá vám, než zapnout dnes večer televizi a zjistit to díky VIP Prostřeno!

Připravila: Marcela
Foto: archiv FTV Prima
19. 2. 2013
 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků