Knihy

Knižní novinka: Ashley Schumacher – Všechny stránky Amelie

Román o lásce ke knihám a významu přátelství.

Amelia a Jenna byly nejlepší kamarádky. Poznaly se v době, kdy se Amelii rozpadala její rodina. Otec od nich odešel a zůstala sama s matkou. Jenna a její rodiče jí tak poskytli útěchu a bezpečí, když to potřebovala nejvíc. Amelia a Jenna pak spolu trávily většinu času, měly stejné plány a záliby. Jejich společnou vášní byla četba. Obě propadly kouzlu série Kronik Ormanu, jejichž autorem byl jejich vrstevník N. E. Endsley.

V létě před začátkem vysoké školy se spolu vydaly na knižní veletrh, kde měl jejich oblíbený spisovatel a idol veřejně vystoupit. Vysněné setkání však skončilo fiaskem, Endsley na poslední chvíli akci zrušil. Amelia se z toho jen těžko vzpamatovávala. Když se pak dozvěděla, že Jenna se s Endsleyem na veletrhu úplnou náhodou potkala, a dokonce s ním mluvila, poprvé v životě se nerozlučné kamarádky pohádaly. A tím končí velká část Ameliina života. Po cestě na prázdninový kurz totiž Jenna zemře při automobilové nehodě.

Amelia je pohlcena zármutkem ze ztráty přítelkyně. Zároveň se nemůže zbavit výčitek, protože se s Jennou nerozloučily v dobrém. Bez Jenny je ztracená, všechny plány do budoucna postrádají smysl. Pochopení nenalézá ani u své letargické matky, ani u Jenniných rodičů, kteří jako kdyby se okamžitě rozhodli jít dál.

V těchto nesnesitelných časech obdrží Amelia tajemnou zásilku. Někdo jí zašle unikátní vydání prvního dílu Ormanu. Odesílatel je neznámý, z balíčku se dá vyčíst pouze to, z jakého knihkupectví byla kniha odeslána. Navzdory nejasnému cíli se Amelia vydá na dalekou cestu do neznámého města, do krásného krámku s knížkami a kavárnou v jednom, na místo, kde ji nikdo nevítá, ale kde je přitom někým a něčím očekávána.

Když se setká se samotným Endsleyem, není už na pochybách, že někdo musel do jejího života záměrně zasáhnout. Co je smyslem setkání s oblíbeným autorem? Je to vzkaz a dárek na rozloučenou od Jenny, která by si přála, aby byla Amelia šťastná i bez ní? Aby přestala truchlit, a aby pochopila, že ji i jiní lidé v životě potřebují? Cesta za tajemnou knihou přinese Amelii velké sebepoznání, ale i velkou lásku a důvěru v sebe sama.

Román Všechny stránky Amelie potěší všechny romantické duše, které rády tráví čas čtením, procházením knihkupectví a antikvariátů a cítí u toho vzrušení ze všech příběhů, které mají na dosah ruky. Stačí jen po některém sáhnout. Hezké dny a příjemné čtení, milí čtenáři.

Autor recenze: Jitka Králová

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Zdroj informací: nakladatelství CooBoo
Zdroj fotografií: Jitka Králová

Diskuze: příspěvků