Knihy

Knižní novinka: Carmen Mola – Obřad

Španělská spisovatelská hvězda Carmen Mola vstupuje do českého literárního světa se svým prvním románem Obřad. Mrazivá thrillerová senzace je úvodní knihou třídílné série, které se celosvětově prodalo přes 1,5 milionu kusů. V Obřadu se poprvé objevuje svérázná policistka Elena Blancová, aby vyřešila rituální vraždy mladých žen.

Děj

Temná rituální vražda po sedmi letech opět otřásla celým Madridem. Obětí brutálního zločinu se znovu stala mladá žena, která měla těsně před svatbou. Ba co víc, byla to mladší sestra první oběti. Pachatel tehdejší vraždy byl dopaden a odpykává si trest.  Existují tedy jen dvě logické možnosti: buď má napodobitele, anebo byl odsouzen nevinný muž. Ve strachem svíraném městě čeká inspektorku Elenu Blancovou největší výzva její kariéry. Podaří se jí rozplést případ, jehož kořeny vedou do nejtemnějších koutů lidské mysli?  Kdo mohl sestry až k smrti nenávidět? Šlo o vyřizování nějakých starých rodinných účtů? Mezi otázky se ale postupně připlétá ještě další: co se stalo s Eleniným synem, který před lety zmizel?

Elena a její tým pracuje efektivně a plynule, stejně jako plyne text knihy. Dočtenou stránku rychle otočíte, abyste mohli sledovat jejich další kroky, zvraty ve vyšetřování i osobní život Eleny, který je stejně nevyzpytatelný a svým způsobem tragický, jako její případy. Španělský nakladatel popisuje Blancovou jako zvláštní a osamělou policistku, která miluje grappu, karaoke a klasická auta.

Kniha má vše, co má pravý thriller mít: napětí, svérázné postavy, zajímavou lokaci, záhadné vraždy, temná a skrytá tajemství z minulosti, vztahové a rodinné spletence i vygradovaný závěr.

Obřad je první knihou ze série s vyšetřovatelkou Elenou Blancovou. Další knihu Síť a třetí Dívka (pracovní název pro použití na českém trhu) doplnila v loňském roce ve Španělsku vydaná čtvrtá kniha Las madres.

Připravila: Martina Vydrová

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Zdroj informací: Albatros Media
Zdroj fotografií: Albatros Media

Diskuze: příspěvků