Knihy

Knižní novinka: Collen Hoover – Pravda, nebo lež

Nový psychothriller potěší všechny příznivce tohoto dnes již klasického žánru.

Knížka byla u nás vydaná trochu bez povšimnutí, ale je to velká škoda. Jméno autorky u nás není příliš známé. Zatím se věnovala psaní románů pro ženy, Pravda, nebo lež je její první thriller. 

Lowen Ashleigh je publikující spisovatelka, která se ocitla v podstatě na mizině. Nemohla pracovat a vyčerpala všechny své úspory, protože se dlouhé měsíce starala o svou nemocnou matku. Po její smrti se jí nabídla zvláštní možnost výdělku, kterou nedokázala odmítnou. Jejího manažera kontaktoval manžel velmi úspěšné spisovatelky Verity Crawford, která nemůže po automobilové nehodě dopsat sérii thrillerů. Protože Lowen píše podobným stylem, má možnost poslední tři knihy napsat místo ní, a na sérii takzvaně spolupracovat. 

Vydává se do domu známé autorky, aby v její pracovně pročetla všechno, co by jí mohlo pomoct při psaní. Ubytuje se přímo v domě a v čase mezi studiem a psaním pozná samotnou spisovatelku Verity, její ošetřovatelku, manžela Jeremyho a jejich malého syna. Atmosféra v domě je tísnivá a ani práce není pro Lowen jednoduchá. Veritin stav je vážný a celá rodina má za sebou ještě i jiná trápení. Největší šok čeká na Lowen, když narazí na koncept románu, ve kterém Verity popsala svůj životní příběh. 

Za úspěšnými romány stojí něco, co by se Lowen raději nedozvěděla, protože teď už se nebude cítit nikdy bezpečně. Napínavý, drsný a dobře pochopitelný, takový je román Pravda, nebo lež. Pokud máte rádi psychické napětí a originální příběhy, které spojují divné i obyčejné postavy a situace, neměli byste tenhle na první pohled nenápadný kousek minout. 

Vydalo: Nakladatelství Ikar v roce 2020 
Počet stran: 326 
Vazba: pevná s přebalem 
Autor článku: Jitka Králová, www.romantickyzapisnik.cz 
Foto: Jitka Králová 
Zdroj: Ikar


Diskuze: příspěvků