Knihy

Knižní novinka: Delphine De Vigan – Děti nade vše

Román známé francouzské autorky o riziku popularity na sociálních sítích.

Delphine de Vigan je právem držitelkou mnoha prestižních literárních ocenění. Její tvorba vyniká schopností vystihnout duševní prožívání postav, osobitým stylem a širokou orientací v tématech současného světa.

Děti nade vše jsou její sedmou knihou vydanou v češtině. Román potvrzuje, že je autorka ve své nejlepší formě a potěší její fanoušky i ty, kteří se s ní setkají poprvé.

Příběh sledujeme ze tří časových rovin a z pohledu více postav. Přesto je děj velice přehledný. Popisuje dramatickou událost v rodině populární youtuberky a influencerky Melánie. Melánie se během mateřské dovolené začala bavit a později i živit čím dál rozšířenějším způsobem, působením na sociálních sítí.

Založila si kanál na YouTube a na Instagramu a obsah založila na tom, co naplňovalo její dny. Její dvě malé děti. Z několika sledujících se časem stala obrovská komunita a z Melánie jedna z nejúspěšnějších influencerek ve Francii.

Miliony diváků sledovaly její čím dál vypracovanější videa, do kterých chytře zapojovala své děti a reklamní produkty, které jí a její rodině přinášely slušné živobytí. Téměř denně publikovala, jak si její děti ve vkusně zařízeném domě vybalují desítky hraček, výtvarných pomůcek, jak si zkoušejí nové oblečení, jak ochutnávají různé sladkosti a nápoje.

Že konzumní životní styl není dobrým příkladem pro ostatní, ale ani zdravým způsobem výchovy pro její malé děti, se nabízí okamžitě. Ale že by taková práce mohla děti ohrozit nenapravitelně a ze dne na den? Jednoho dne Melániina mladší dcera zmizí. Opravdovou noční můru, hledání a vyšetřování provází zásadní otázka. Jak moc a jakým právem rozhodovala Melánie o životě svých dětí?

Dramatický příběh, který je tak dnešní, a tak reálný, že vás nenechá na pochybách, že beletrie bude mít v každé době význam. Třeba ten, že proniknete do něčeho, o čem jste zatím jenom tušili. Příjemné čtení, milí čtenáři!

Autor článku: Jitka Králová

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Zdroj informací: Nakladatelství Odeon
Zdroj fotografií: Jitka Králová

Diskuze: příspěvků