Knihy

Knižní recenze: Jana Poncarová – Eugenie

Sbírání kytiček

Blíží se Vánoce a knížky jsou skvělé dárky. Tohle je ideální dárek pro všechny zasněné. Romantická kniha potěší hlavně ženy. Líbit by se mohla i leckterému muži. Spousta lidí touží po lásce, štěstí a naplněném životě.

DĚJ

Eugenini rodiče se vzali z lásky, ale jí připravili jiný osud. Našetřili jí slušné věno a toužili, aby se stala manželkou mladého hoteliéra Emanuela Ledeckého, který koupil hotel Continental v Plzni. Eugenii Emanuel ničím nezaujal, ale sňatku se podvolila. Díky jejím prostředkům se z hotelu stane nejvyhlášenější podnik ve městě a jí čeká příjemný a pohodlný život. Emanuel je moudrý, pracovitý, laskavý člověk.

Narodí se jim dcera a syn, ale Eugenie stále cítí neustálé prázdno. Jediný, s kým si doopravdy rozumí, je její tetička Vilma. Na její popud začne sbírat obrazy a vystavovat je přímo v hotelu, protože umění vždycky rozuměla a ráda se jím zabývala. Když už je na svůj život zvyklá, naruší život celé její rodiny válka. Hotel Continental dostane přímý zásah při náletu. Nic už nebude jako dřív. Na Eugenii zůstane viset osud celého poničeného hotelu a poprvé v životě bude stát před rozhodnutím, jestli poslechnout svoje srdce.

DOJMY

Romány inspirované skutečnými osobnostmi mají nepřekonatelné kouzlo. Nemusíte myslet na to, jak pravděpodobně na vás události působí. Eugenie prožila zajímavý život a autorka na jeho motivy napsala čtivou, příjemnou knížku. Hlavní hrdinka je autentická. Jemná melancholie inteligentního člověka, který hledá svoje místo oslovuje. Drobné slabosti v podobě odtažitosti k vlastním dětem z ní dělají obyčejnou ženu, které lze věřit. Její síla nespočívá ve statečnosti nebo obětavosti, ale v lidské touze po naplněném životě.

Jemný styl vyprávění vás přenese do blízkosti křehkého ženského světa. Ženy se potěší tajemnou, romantickou atmosférou, muži by mohli nahlédnout do ženské duše. Místy trochu přeci jen přepjatý jazyk autorky by je ale mohl obtěžovat.

Autor: Jitka Králová

Zdroj informací: Albatros, Jitka Králová
Zdroj fotografií: Jitka Králová
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků