Knihy

Knižní novinka: Jeffery Deaver – Noční návštěvník

Ostřílený kriminalista s geniální myslí Lincoln Rhyme řeší svůj další případ v knize Noční návštěvník. Tentokrát se musí utkat nejen s prohnaným zločincem, který své oběti okrádá o pocit bezpečí, ale i s faktem, že dostal vyhazov od policie.

V New Yorku řádí nebezpečný zločinec, který si říká Zámečník. Je přímo fascinován zámky a umí si poradit s jakýmkoli bezpečnostním systémem. Když po nocích vniká do cizích obydlí, prozatím svým obětem bere jen klid. Lincoln Rhyme a Amélie Sachsová ale vědí, že ho musí zastavit dřív, než své útoky vystupňuje a prolije nevinnou krev.

Jejich pátrání je ovšem přerušeno, když Rhyme kvůli jinému případu přijde o pozici policejního konzultanta. S okamžitou platností musí ukončit veškerou spolupráci s newyorskou policií pod pohrůžkou, že pokud on či jeho kolegové příkaz poruší, bude to pro ně mít dalekosáhlé následky. Jenomže udržet geniálního kriminalistu mimo akci není tak jednoduché – je odhodlaný Zámečníka dopadnout, i když mu za to hrozí pobyt ve vězeňské cele.

Jak by vám bylo, kdyby se někdo v noci vplížil k vám domů? Narušil váš prostor, ve kterém se chcete a máte cítit v bezpečí, chráněni, v klidu? Kde je to jen vaše? Kdyby vám přerovnal věci, pozoroval vás, jak spíte, v šuplíku se spodním prádlem zanechal vzkaz? Právě to se stalo ženě, jejíž případ začínají vyšetřovat Lincoln Rhyme a Amélie Sachsová. Pachatel se do bytu vloupal i přes bezpečnostní zámek, který by nikdo neměl být schopen překonat. A brzy je jasné, že mladá žena nebude jeho jedinou obětí, a že ve městě New York řádí nový nebezpečný zločinec.

Noční návštěvník je v pořadí již patnáctým případem Lincolna Rhyma, kterého stvořil uznávaný a oceňovaný spisovatel Jeffery Deaver.

I tato kniha má podobný styl jako předchozí – kratší kapitoly posunují děj svižně kupředu. Jsme svědky skvělé detektivní a dedukční práce hlavních postav. Kromě toho je v tomto díle napětí umocněno i faktem, že Rhyme je z případu odvolán a vyšetřuje ho neoficiálně.  V knize se vracejí všechny hlavní postavy, které si už čtenáři oblíbili v předchozích dílech – samozřejmě Lincoln Rhyme a Amélie Sachsová, kteří jsou nyní manželé, jejich spolupracovníci Lon Sellitto, Mel Cooper, Ron Pulaski, Rhymův ošetřovatel Thom a další.

Deaver nám představuje nového psychopatického zločince, který svým obětem krade především pocit bezpečí ve vlastním domově. Čtenáři budou mít potřebu večer před spaním minimálně třikrát zkontrolovat všechny zámky a možná ani pak nebudou klidně spát.

Připravila: Martina Vydrová

Zdroj informací: Albatros Media
Zdroj fotografií: Albatros Media
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků