Knihy

Knižní novinka: Julie Clark – Poslední let

Napínavé čtení o ženách, které vás nenechá vydechnout.

Claire a Eva. Dvě rozdílné ženy. Žily stovky kilometrů od sebe, vedly úplně jiné životy. Přesto měly něco společného. Potřebovaly zmizet. 

Claire úspěšně vystudovala a provdala se za vlivného a bohatého muže. Za životem v blahobytu však stál každodenní stres a strach. Její manžel byl majetnický a vznětlivý, nepřijímal jiný názor než svůj vlastní. Když začal být dokonce agresivní, pokusila se Claire z nesnesitelného vztahu odejít. Ale tvrdě narazila. Přesto se rozhodla nevzdat. Jediné východisko teď tedy vidí v tom, začít někde úplně znovu pod novou identitou. Ale to by musela beze stopy zmizet. 

Eva vyrostla bez rodičů. V klášteře se o ní staraly laskavé sestry, ale pocitu osamělosti se nikdy nezbavila. To byl nejspíš důvod, proč během studií podlehla charismatickému muži, aniž by si uvědomila, že jeho láska je podmíněná. Zpočátku mu nabídla pomoc. Brzy se dostala do spirály světa výroby a distribuce drog. Když se rozhodla, že životu na hraně unikne a bude žít obyčejný život, vypadá to, že už je pozdě. Stejně jako Claire by potřebovala beze stopy zmizet. 

Tyto dvě ženy se jednoho dne potkají na letišti. Stačí pár slov sdílených u skleničky při čekání na letadlo a rozhodnou se pro zdánlivě chytré řešení. Vymění si doklady a letenky. A vymění si tak své identity. Jenomže co se může stát, když o sobě věděly jenom to, že mají obě závažné problémy, kterým by chtěly uniknout? A když nastanou komplikace, které nemohly předvídat? 

Poslední let je kniha, u které vám čas uteče jako voda. U které nebudete vědět, které ženě víc fandit. A u které si připomenete to, že si někdy všichni přejeme všemu tak trochu uniknout. Tak ať to není moc často. Hezké letní dny a příjemné čtení, milí čtenáři! 

Vydalo: nakladatelství Ikar v roce 2021

Počet stran: 320 

Autor článku: Jitka Králová
Zdroj: Ikar
Foto: Jitka Králová

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků