Knihy

Knižní novinka: Karolína Hubková – Deník tramvajačky

Sbírání kytiček

Tramvajačkou chtěla být už od mala. Tramvajačkou, nebo prezidentkou. Nakonec zvítězila rodinná tradice. A Karolína Hubková se stala rovnou hvězdou pražského dopravního podniku. O tom, jak vidí svět z kabiny tramvaje a co vše zažila nejen jako dáma na kolejích vypráví ve své knize Deník tramvajačky.

Na sociálních sítích se pohybuje, stejně jako v pražských ulicích – jako tramvajačka. Pod tímto heslem ji najdete na facebooku i Instragramu. Její život jsou tramvaje – staré i nové. Tramvaj má vytetovanou na stehně, tramvaje jí v podobě šperků visí kolem krku, nebo se houpají v uších. I její domov, který sdílí – jak jinak – s tramvajákem, je plný tramvajáckých artefaktů. Ty největší a nejdůležitější jsou ale její zážitky z jízdy. Z linkových tramvají přestoupila k řízení historických.

Karolínu Hubkovou láska k tramvajím bezezbytku pohltila už dávno. A dává ji najevo všude, kde je to možné. Právě proto se rozhodla své zážitky vydat knižně. Její odlehčené vyprávění nejen z pražských kolejí vás rozesměje a ukáže, že život umí být navzdory všem svým nečekaným zatáčkám nádherná jízda.

Čtenář se ale dozví i spoustu zajímavostí z historie tramvají v Praze, zajímavosti o jednotlivých modelech i o tratích, po kterých jezdily a jezdí. Kniha má samozřejmě i osobní ráz. Je to deníkový záznam myšlenek a pocitů v ryze osobní rovině. Například o nelehké cestě k dítěti, jehož narození Karolína brzy očekává, ale také o cestě k vysněné profesi.

Už v 16 letech se Karolína začala aktivně zajímat o historii na kolejích, v roce 2013 se stala řidičkou tramvají v Praze. Rozčilovalo ji ale, jak společnost na její povolání hledí, tak se s tím rozhodla něco udělat. Začala psát a prezentovat nevšední zážitky všedních dní na internetu. Díky své lásce k práci se možná dostala tam, kam žádná jiná žena před ní. Začala vyprávět o historii a možná ji tak trochu psát.

Připravila: Martina Vydrová

Zdroj informací: Albatros Media
Zdroj fotografií: Albatros Media
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků