Knihy

Knižní recenze: Kateřina Karolová – Zítřek ti nikdo neslíbil

Sbírání kytiček

Máte rádi napínavou literaturu? Oblíbená je tvorba severských států. Přečtěte si český thriller spisovatelky Kateřiny Karolové. Nebudete se moci odtrhnout.

Julie se probudila v koupelně s nevolností a bolením hlavy. Má kocovinu? Viktor se probudil v lese, bolí ho celé tělo a je zmatený. Odněkud spadnul? Ani jeden z nich neví, kde přesně je. A jak se tam dostal. Kromě oblečení a bot u sebe nic nemají. Oba se zvednou a snaží se zjistit, co se stalo. Prostředí je jim povědomé, ale úplně zorientovat se nedokážou.

Julie vychází z koupelny. Je v rodinném domě, který jí něco připomíná. Nikdo tu není a neví, jak se sem dostala. Vychází z domu a po silnici dojde do středu obce. Za celou dobu jí neminulo jediné auto, nepotkala žádného člověka. Nemá telefon ani peníze. Neví, kde je. Co bude dělat?

Viktor se vydává do lesa směrem od jediného záchytného bodu, který si označil. Snaží se udržet směr a dojít do civilizace. Nevzpomíná si, že by šel v poslední době někam do přírody. Nepamatuje si, co dělal předešlý den. Neví ani, co za den to bylo. Co bude dělat on?

Patrika ze spánku vytrhne bolest. Stejně jako ostatní tápe v zamlžených vzpomínkách. Nedokáže promluvit a nic nevidí. Jako jediný ví, že je někdo poblíž.

K Julii a Viktorovi se časem přidávají další vyprávějící a pomalu se rozplétá záhadný příběh. Milostný trojúhelník skončil vážnou nehodou. Ta přivedla dvě postavy do světa bez zvířat, bez vody, bez jídla, bez lidí. Kde skončí jejich osamělé putování a kdy se dozví, co se to vlastně stalo? Nepřestanete číst, dokud se nedozvíte, jaká je pointa tohoto vzrušujícího příběhu.

Autor článku: Jitka Králová

Zdroj informací: Albatros, Jitka Králová
Zdroj fotografií: Albatros
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků