Knihy

Knižní novinka: Kristin Harmel – Kniha ztracených jmen

Historický válečný román o odvaze a velké lásce.

Eva Abramová prožila svůj dospělý život v Americe. Na minulost se snaží příliš nevzpomínat, až novinový článek v ní oživí události z jejího mládí. Článek se týká knihy odcizené nacisty, která pro ni měla před šedesáti lety obrovský význam. Okamžitě se rozhodne vydat do Berlína, aby mohla knihu vidět. Mohla by v ní objevit vzkaz, který by potvrdil její osudový vztah.

Eva vyrostla v židovské rodině ve Francii. Když jí bylo dvacet let, byl její otec odveden do koncentračního tábora. Eva uprchla s matkou pomocí vlastnoručně padělaných dokladů. Našly útočiště na malém městě, kde se Eva zapojila do protinacistického odboje. Díky svým mimořádným schopnostem vytvoří stovky padělaných dokladů a zachrání tak obrovské množství životů. Seznámí se nejen s obětavým kazatelem, který poskytuje padělatelům knihovnu jako dílnu, ale i mladého odbojáře Rémyho.

Rémy zpočátku pracuje jako Eva na výrobě falešných dokladů, později se pouští do mnohem nebezpečnějších činností. Převádí přes hranice do Švýcarska židovské děti, které přišly o rodiče. Pravá jména těchto dětí zaznamenává Eva pomocí šifry do staré liturgické knihy, aby nebyla zapomenuta. V té době si Eva uvědomí, jak silný cit ji k Rémymu poutá. Při každodenním boji o život mezi nimi vznikne milostný vztah.

Dny jejich lásky však byly krátké. Eva stačila zapsat své vyznání do knihy ztracených jmen a teprve po letech se může jako stará žena dozvědět, jestli se její vzkaz dostal k tomu, komu byl určený.

Dobrodružný román je už třetí knihou autorky, která vyšla pro české čtenáře. Znovu potěší všechny, kteří hledají romantické příběhy s velkou dávkou napětí. Příjemné čtení a hezké dny, milí čtenáři!

Autor recenze: Jitka Králová

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Zdroj informací: nakladatelství Motto ve společnosti Albatros Media
Zdroj fotografií: Jitka Králová

Diskuze: příspěvků